Reklama

Reklama

Mistrzostwa Europy 2017 U-21 w Polsce

Maximilian Arnold dla Interii: Mieliśmy plan na Hiszpanię!

- Bankiet w hotelu, a później cała noc w pięknym Krakowie - taki plan na minioną noc miał kapitan reprezentacji Niemiec do lat 21 Maximilian Arnold i jego koledzy, świeżo po wygraniu tytułu młodzieżowego mistrza Europy.

- Plan na mecz mieliśmy prosty: zagrać wysokim pressingiem i pokazać w ten sposób Hiszpanom, że jesteśmy gotowi na zdobycie tytułu. To był nasz dzień - opowiada Arnold.

- Zdobycie mistrzostwa Europy to coś niesamowitego, podniesienie Pucharu Europy pod niebo było wspaniałym przeżyciem - dodał.

- Hiszpania nie zagrała najlepszego meczu, a nam wyszło perfekcyjne spotkanie. Świetnie się stało, że wygraliśmy. Czego zabrakło Hiszpanom? My strzeliliśmy gola, a oni tego nie byli w stanie zrobić - przyznał.

Jak kapitan młodzieżowych mistrzów Europy odbiera turniej zorganizowany w Polsce?

Reklama

- Wygraliśmy turniej, a na dodatek wszystko było wspaniale zorganizowane. Polacy są narodem przyjaznym. spodobało nam się tu. Atmosfera na meczach była również wspaniała, doping nas napędzał do dobrej gry - chwali Maximilian.

- To moja druga wizyta w Polsce, jesienią 2016 roku grałem mecz przeciwko Polakom w Tychach. Ta druga wizyta była dla nas  - uśmiecha się Arnold.

Rozmawiała w Krakowie Adrianna Kmak

Reklama

Reklama

Reklama