Reklama

Reklama

Mistrzostwa Europy 2017 U-21 w Polsce

Euro U21. Efektowna ceremonia otwarcia mistrzostw w Lublinie

Krótko, treściwie i z efektownym układem tanecznym - tak wyglądała ceremonia otwarcia młodzieżowych mistrzostw Europy w Lublinie. Polacy w pierwszym meczu w grupie mierzą się ze Słowacją.

Zobacz terminarz mistrzostw U21!

Ceremonia trwała dosłownie kilka minut, ale spodobała się kibicom, którzy w najbardziej efektownych momentach, nagradzali artystów oklaskami. 

W krótkiej części artystycznej przed meczem wzięło udział około 250 wykonawców. Nad całością widowiska czuwało Centrum Kultury z Lublina. Po dwóch miesiącach przygotowań, wszystko odbyło się bez żadnych wpadek. 

Tancerze, artyści, kuglarze zaprezentowali elementy, które charakteryzują Lublin. Celem było m.in. odwołanie się do Lublina, jako największego miasta na wschodzie Unii Europejskiej. Widowisko zostało zainspirowane postacią Sztukmistrza z Lublina.

Reklama

Drugi najważniejszy na starym kontynencie turniej, po raz pierwszy organizowany w Polsce, w pierwszym dniu na trybuny licznie przyciągnął kibiców. Na spotkaniu Szwedów z Anglikami (0-0) w Kielcach pojawiło się ponad 11 tysięcy widzów. W Lublinie, gdzie swój pierwszy mecz rozgrywają Polacy, stadion wypełnił się do ostatniego miejsca.

Z Lublina, Adrianna Kmak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy