Reklama

Reklama

Mistrzostwa Europy 2017 U-21 w Polsce

Euro U21 2017. Oto gwiazdy rywali Polaków

Za pół roku w Polsce odbędzie się największa piłkarska impreza 2017 roku. Mistrzostwa Europy do lat 21 ściągną nad Wisłę gwiazdy wielkiej piłki. Polscy kibice liczą, że ich bohaterem będzie Arkadiusz Milik. Nasi rywale też jednak mają w składach poważne nazwiska. Sprawdziliśmy, na kogo trzeba uważać!

Do naszego zestawienia wybieramy po trzech piłkarzy z każdego zespołu. Najłatwiej, co nie może dziwić, znaleźć materiał na przyszłą gwiazdę w reprezentacji Anglii. Ba, tam niemal każdy zawodnik może się pochwalić występem w Premier League.

Reklama

Nic więc dziwnego, że branżowy portal transfermarkt.de, wartość reprezentacji Anglii określa najwyżej. I nad kolejnymi kadrami jest po prostu przepaść. Trzeba jednak zauważyć, że portal nie uwzględnia piłkarzy z pierwszej reprezentacji, którzy mogą zagrać w młodzieżówce. Gdyby tak się stało, wartość polskiej kadry byłaby zdecydowanie wyższa.

Tymczasem gorącym nazwiskiem w reprezentacji Szwecji jest Paweł Cibicki. To piłkarz z polskimi korzeniami, który odmówił gry w naszej kadrze. Jak zareagował na to Marcin Dorna, selekcjoner naszych młodzieżowców?

Wartość reprezentacji wg Transfermarkt.de (zestawienie nie uwzglęnia potencjalnych wzmocnień z seniorskich kadr):

Anglia 79,8 mln euro

Słowacja 12,58 mln euro

Polska 12,53 mln euro

Szwecja 8,9 mln euro

Kliknij i przejdź dalej