Reklama

Reklama

Mistrzostwa Europy 2017 U-21 w Polsce

Euro U-21. Szwedzkie media ostro skrytykowały swoją drużynę

"Dwa punkty w trzech meczach i zaledwie dwie zdobyte bramki w wykonaniu aktualnego mistrza Europy. To nie jest już nawet śmieszne, lecz bardzo żałosne" - szwedzkie media nie zostawiają suchej nitki na reprezentacji kraju po odpadnięciu z Euro U-21 w Polsce już po fazie grupowej.

Media w Szwecji nie widzą żadnych okoliczności łagodzących dla porażki swoich piłkarzy ze Słowacją 0-3 w ostatnim meczu grupowym mistrzostw Europy do lat 21 w Polsce i odpadnięciu z turnieju. - Jako obrońcy tytułu sami się poniżyliśmy i ośmieszyliśmy - komentują.

Reklama

"Dwa punkty w trzech meczach i zaledwie dwie zdobyte bramki w wykonaniu aktualnego mistrza Europy. To nie jest już nawet śmieszne, lecz bardzo żałosne" - napisał krótko dziennik "Aftonbladet".

W sarkastycznym tonie szwedzkie media skomentowały, że Szwecja nie była w rozgrywkach grupowych najgorsza, bo zajęła trzecie miejsce w grupie, wyprzedzając gospodarza turnieju Polskę, która w trzech meczach zdobyła zaledwie jeden punkt.

"Byliśmy świadkami mentalnego załamania się na całej linii. Przed tym meczem o wszystko, a zwłaszcza o obronę tytułu mistrzowskiego, królowało nadęcie i pewność siebie, lecz później nasz złoty statek po prostu nagle zatonął" - stwierdził "Expressen".

Dziennikarze szwedzkiej telewizji SVT zauważyli, że jednym z decydujących momentów dla Szwedów w MME była "jedenastka" podyktowana w końcówce spotkania z ekipą "Biało-czerwonych".

"Cóż, przecież nie można żądać złotego medalu za każdym razem, lecz trochę szczęścia by się przydało. Naszym gwoździem do trumny okazał się karny w ostatnich minutach meczu z Polską w poniedziałek, po którym zamiast tak ważnego zwycięstwa dostaliśmy "przegrany" remis 2-2. Tym karnym Polacy zafundowali nam exit z tych mistrzostw" - podkreślono.

Dowiedz się więcej na temat: Euro U-21 | reprezentacja Szwecji