Reklama

Reklama

Mistrzostwa Europy 2017 U-21 w Polsce

Euro 2017 U21. Czesi dotarli do Polski, cieszą się z gry w Tychach

Reprezentacja Czech dotarła już do Polski na Euro 2017 U-21. Czesi nie należą do faworytów turnieju, a nawet swojej grupy, ale mają świetnie zorganizowaną pracę z młodzieżą i stać ich na sprawienie niespodzianki.

Czesi trafili do silnej grupy z Danią, Niemcami i Włochami.

- To dla nas najważniejszy turniej, w jakim mieliśmy okazję grać, więc nic dziwnego, że rodzi się w nas nerwowość - nie kryje obrońca Czechów Michael Lueftner.

Lueftner będzie mógł oswoić się z twardym, duńskim stylem gry i przyda mu się to na co dzień, w związku z tym, że właśnie został sprzedany ze Slavii Praga do FC Kopenhaga za 1,5 mln euro.

Czesi cieszą się z faktu, że wszystkie swoje mecze grupowe zagrają w Tychach.

- To miasto leży bardzo blisko naszej granicy, więc liczymy na mocne wsparcie naszych fanów. Tylko z mojej rodziny na mecze wybiera się 20 osób - dodaje Lueftner.

Reklama

Nasi południowi sąsiedzi w niedzielę o godz. 18 zainaugurują występy na ME spotkaniem z Niemcami, którzy są wymieniani w gronie dwóch-trzech faworytów do zdobycia młodzieżowego mistrzostwa Europy.

- Nie będzie to z pewnością łatwe spotkanie, ale nie poddamy się przed pierwszym gwizdkiem - deklaruje kapitan Czechów Michal Travnik z FK Jablonec.

Zobacz cały terminarz ME U21 w Polsce

MB

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy