Reklama

Reklama

UEFA wszczęła postępowanie wobec Polski i Portugalii po ćwierćfinale Euro

UEFA prowadzi postępowanie w stosunku do federacji polskiej i portugalskiej m.in. w związku z incydentami z udziałem kibiców podczas ćwierćfinałowego meczu mistrzostw Europy we Francji.

Zarzuty wobec obu związków dotyczą "odpalania przez fanów środków pirotechnicznych". W stosunku do Portugalczyków pojawił się również zarzut "wtargnięcia kibica na boisko", a Polaków - "niewłaściwego zachowania widzów".

Polski Związek Piłki Nożnej może odpowiedzieć także za złamanie regulaminu (art. 11. ust. 2) w punkcie mówiącym o "opóźnianiu rozpoczęcia meczu". Komisja nie określiła, do czego bezpośrednio odnosi się ten zarzut.

Decyzja w sprawie obu reprezentacji ma zapaść 21 lipca.

Rozegrane w czwartek w Marsylii spotkanie zakończyło się porażką Polski po serii rzutów karnych (1-1, karne 3-5).

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama