Reklama

Reklama

Szwajcaria - Polska. Nawałka: To zawodnicy są bohaterami

​Adam Nawałka po meczu ze Szwajcarią (1-1, 5-4 w karnych) podkreślił, że "piłkarzom należą się brawa za to spotkanie". - To zawodnicy są bohaterami. Oni wykonali dzisiaj kapitalną pracę. Rzuty karne? Byliśmy na nie przygotowani - zaznaczył selekcjoner.

Euro 2016. Wyniki, tabele i statystyki - kliknij tutaj!

Polska po niesamowitym meczu ze Szwajcarią wywalczyła awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Po dogrywce było 1-1, ale rzuty karne lepiej wykonywali "Biało-czerwoni", którzy wygrali je 5-4.

- Chcieliśmy rozstrzygnąć to spotkanie w 90 minutach, ale to się nie udało. Trudno, na rzuty karne też byliśmy przygotowani. Zawsze trzeba mieć plan A, ale też wariant B. Wszystko było dokładnie zaplanowane - zapewnił tuż po spotkaniu Adam Nawałka.

Reklama

- Wszyscy jesteśmy szczęśliwi, bo osiągnęliśmy cel jaki sobie zakładaliśmy przed tym meczem. Chcieliśmy znaleźć się w najlepszej ósemce drużyn Europy i to się udało. W dodatku styl gry był bardzo dobry - dodał selekcjoner.

- Wiedzieliśmy, że Szwajcarzy to trudny przeciwnik, dobrze zorganizowana drużyna. Trzeba było wiele wysiłku włożyć, żeby ich pokonać. Moi zawodnicy wykonali jednak kapitalną pracę i to oni są bohaterami. Należą im się brawa - podkreślił szkoleniowiec.

Polacy w ćwierćfinale zmierzą się z Portugalią, która wieczorem pokonała Chorwację 1-0 po dogrywce.

- Myślami jesteśmy już przy kolejnym meczu. Którego przeciwnika bym wolał? Musimy być gotowi na jeden i drugi wariant - podkreślił oczywiście jeszcze przed poznaniem nazwy rywala Nawałka.

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL