Reklama

Reklama

Szwajcaria - Polska. Nawałka: Czy wyglądam na kogoś, kto wątpił?

- Czy wyglądam na człowieka, który mógł choć przez chwilę zwątpić? - zapytał dziennikarzy po meczu ze Szwajcarią Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji Polski. Po wygranym spotkaniu (po rzutach karnych) i awansie do ćwierćfinału Euro 2016, trener poruszył też kilka innych kwestii.

Euro 2016. Wyniki, tabele i statystyki - kliknij tutaj!

Adam Nawałka mówił:

* o przebiegu spotkania:

- To był trudny mecz i byliśmy na to przygotowani. Szwajcarzy to klasa światowa, prezentują się znakomicie. Gdy przegrywali, mocniej zaatakowali i musieliśmy się cofnąć do defensywy. Najważniejsze jednak, że jak strzelili bramkę, to widać było duży potencjał naszej drużyny i przejęliśmy kontrolę nad meczem.

Reklama

* o atmosferze w zespole:

- Mieliśmy świetne otwarcie, strzeliliśmy bramkę i mogliśmy także podwyższyć. Moi zawodnicy wykonali fantastyczną pracę. Była dogrywka, rzuty karne i to trzeba docenić i patrzeć w przyszłość z optymizmem. Drużyna nie jest przemotywowana i to mnie bardzo cieszy.

* o strzelaniu rzutów karnych:

- Wcześniej, w przygotowaniach po każdym treningu doskonaliliśmy strzały z rzutów karnych. Do wykonywania wyznaczonych było 5 zawodników, ale po dogrywce muszą oni potwierdzić, że chcą uderzać. Coś takiego musi mieć miejsce, po takich emocjach. Karne strzelaliśmy jednak zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

* o chwilach zwątpienia:

- Czy wyglądam na człowieka, który mógł choć przez chwilę zwątpić? Wierzyliśmy cały czas i z bardzo dużym optymizmem oraz wiarą podchodziliśmy do meczu

Z Saint-Etienne Piotr Jawor, Michał Białoński, Łukasz Szpyrka

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje