Reklama

Reklama

Szwajcaria - Polska na Euro 2016. Petković: Jesteśmy drużyną turniejową

Vladimir Petković, trener Szwajcarów docenia Polaków, ale woli skupić się na grze swojej kadry. - Jesteśmy podekscytowani występem w fazie pucharowej. Dopiero się rozkręcamy, mamy drużynę turniejową - podkreśla szkoleniowiec Szwajcarów.

Euro 2016. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Oto, co powiedział Vladimir Petković na przedmeczowej konferencji prasowej:

* o dłuższym odpoczynku od Polaków:

- Jestem zadowolony, że będziemy mieli 2 dni więcej na odpoczynek. Po 1. meczu grupowym widzieliśmy jednak, że nie ma to większego znaczenia. Wszystko zależy od przygotowania fizycznego i bezpośredniego przygotowania do meczu.

* o przedmeczowych przeczuciach:

Reklama

- Teraz poznajemy smak dużego turnieju i jesteśmy podekscytowani grą w fazie pucharowej. Będzie trudno, bo oba zespoły są na zbliżonym poziomie. O wygranej zdecydują niuanse. Zaczęliśmy na Euro tworzyć coś wyjątkowego. Robimy małe kroki, by osiągnąć jeszcze więcej. Możemy jeszcze otworzyć wiele drzwi.

* o Polakach:

- Nie muszę się dużo skupiać na Polsce, tylko na naszych występach. Do tej pory moje myśli bardziej skupiały się na mojej drużynie niż na rywalach. Polska ma silny zespół i znakomitych napastników. Teraz wiele zależy jedna od nas.

Słabości Polski? Lewandowski ciężko pracuje z przodu, podobnie jak Milik. Wszyscy ich wspierają i mają również 3 świetnych bramkarzy, więc indywidualnie są bardzo silni. Mamy do nich dużo szacunku, ale możemy też coś przeciwstawić.

* o Szwajcarii w finale Euro 2016:

- Szwajcaria w finale? Zasłużyliśmy, by być w fazie pucharowej i to nie przypadek. Ciężko pracowaliśmy, żaden nasz mecz do tej pory nie był łatwy. Z kolei w polskiej prasie czytałem, że wierzą w zwycięstwo nad nami i chcą awansować nawet do finału. Grali już z trudnymi rywalami, ale skupiamy się na jutrzejszym meczu.

* o kontrach Polaków:

- Jak im zapobiegać? To proste - jak mamy piłkę, to rywale jej nie mają . Ja wolę piłkę mieć, bo wtedy mogę strzelić gola. Nie możemy tracić jej w łatwych sytuacjach. Gdy mamy pikę, musimy koncentrować się, by jej nie tracić.

* o podejściu do meczu z Polską:

- Podchodzimy do kolejnych meczów pozytywnie, a to ważny aspekt. Na tym można coś budować. Z drugiej strony jesteśmy zespołem turniejowym i z meczu na mecz się rozkręcamy. Z Polską musimy być lepsi o 10 czy 20 proc., by wygrać.

W trzech meczach stworzyliśmy 15 sytuacji, a to nie jest za dużo. Mamy jednak szansę się poprawić. Z Francją szło nam już lepiej, więc liczę, że teraz będzie podobnie.

Z Saint Etienne Piotr Jawor, Michał Białoński

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje