Reklama

Reklama

Szwajcaria - Polska na Euro 2016. Nawałka: Tworzymy historię!

- Mam nadzieję, że spotkanie ze Szwajcarią będzie przebiegało pod nasze dyktando, choć mamy duży respekt do przeciwnika, bo to rywal z najwyższej półki – mówił Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji Polski przed sobotnim spotkaniem 1/8 finału Euro 2016 ze Szwajcarią (godz. 15).

Euro 2016. Wyniki, tabele i statystyki - kliknij tutaj!

Adam Nawałka, trener reprezentacji Polski mówił:

* o krótszym o dwa dni odpoczynku od Szwajcarów:

- Bardzo dobrze wykorzystaliśmy cztery dni, które dzieliły nas od meczu. Jesteśmy świetnie przygotowani fizycznie i mentalnie. Podczas spotkania będziemy się starali wprowadzić nasz pomysł na grę.

- Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w następnym spotkaniu zagra tylko zwycięzca. Zawodnicy są tego świadomi. Jestem spokojny o to, w jakiej będą dyspozycji. Przez ten czas, gdy jesteśmy razem, nie było u nas ani chwili monotonii czy apatii, a przecież poziom mentalny jest bardzo ważny.

Reklama

* o pomyśle na Szwajcarów:

- Mam nadzieję, że spotkanie ze Szwajcarią będzie przebiegało pod nasze dyktando, choć mamy duży respekt do przeciwnika, bo to rywal z najwyższej półki. Wierzymy jednak w swoje umiejętności.

* o zapowiedziach Szwajcarów:

Mówią, że chcą być lepsi o 10 proc. w porównaniu do ostatniego meczu? To dalej oznacza, że będą silnym zespołem i nie chcę się już na ten temat powtarzać. Jesteśmy świetnie przygotowani i będziemy się starali wprowadzić nasz plan w życie. Nasza drużyna idzie do przodu i robi postępy. Musimy jednak poprawić finalizację akcji.

* o braku gola Roberta Lewandowskiego:

- Nie mamy najmniejszego problemu z tym, że Robert nie strzela. Wykonuje fantastyczną pracę dla drużyny, a my stanowymi zespół, w którym Robert świetnie rozumie swoją rolę. Nie zamierzam więc robić żadnych porównań z Cristiano Ronaldo [Portugalczyk w dwóch meczach nie strzelił gola, ale w trzecim trafił da razy].

* o historii polskiej piłki

- Najważniejsze dla nas jest to, co dzieje się tu i teraz. My tworzymy historię i chcemy zapracować na sukces i i wykorzystać potencjał drużyny oraz zawodników. Historia polskiej piłki jest piękna, ale dla nas liczy się to co tu i teraz.

Z Saint-Etienne Piotr Jawor, Michał Białoński, Łukasz Szpyrka

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje