Reklama

Reklama

Szwajcaria - Polska na Euro 2016. Lichtsteiner: Lewandowski to światowa klasa

- To, że Robert Lewandowski nie strzelił gola w żadnym z trzech meczów na Euro 2016, nic mu nie odejmuje. To wciąż napastnik światowej klasy – podkreślał na konferencji przed meczem z Polską kapitan Szwajcarów Stephan Lichtsteiner.

Znany z Juventusu prawy obrońca Szwajcarów jest prawdziwym poliglotą. Przed meczem z Polską odpowiadał na pytania: po angielsku, po niemiecku, po francusku, i po włosku.

- Co sądzę o moim pseudonimie “Forrest Gump". Miłe, bo to fajny film, który lubię - powiedział Stephan.

Czy Robert Lewandowski jest bez formy na Euro 2016?

- Nie jest tak, że skoro Robert Lewandowski nie strzelił gola w trzech meczach na tym turnieju, to coś stracił. Nic podobnego, to wciąż jeden z najlepszych napastników na świecie - uważa Lichtsteiner.

Reklama

- Już przed ostatnim meczem mówiłem, że Euro 2016 to wyjątkowy turniej. Trwa w nim rywalizacja na poziomie, na którym chcesz sprawdzić swoje umiejętności, Na razie jesteśmy zadowoleni z występów i z wyników. Chcemy zajść dalej, żeby cała Szwajcaria była zadowolona z nas - podkreśla Stephan.

Czy remis z Francją był początkiem wielkich meczów?

- Tak oczywiście, ten mecz dał nam dużo pewności siebie, rozegraliśmy dobre spotkanie, zdobyliśmy ważny punkt w tym meczu. Nabraliśmy pewności siebie, utrzymywaliśmy się przy piłce. Cieszy też to, że Francuzi nie zagrozili naszej bramce - komentował kapitan "Helwetów".

Lichtsteiner dostał też pytanie o transfer Grzegorza Krychowiaka do PSG.

- Nie jestem skautem ani trenerem, więc nie wiem jak to ocenić. Grzegorz to bardzo dobry zawodnik, graliśmy przeciwko Sevilli z Juventusem już dwa razy. Lubię go, ale nie wiem jak skomentować jego transfer do PSG. To nie jest moje zadanie - rozkładał ręce.

EURO 2016 - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabele!

Według Stephane’a Szwajcaria jest teraz mocniejsza niż dwa lata temu, podczas MŚ w Brazylii.

- Gramy spokojniej i osiągamy lepsze rezultaty. Mamy więcej pewności siebie niż dwa lata temu - porównuje Lichtsteiner.

Nagabywany przez Włochów, chwalił też fakt, że gra w Serie A.

- Serie A to jedna z najsilniejszych lig świata, a ja mam to szczęście, że pracuję na co dzień z czołowymi napastnikami na świecie. To dobre dla mojej kariery - zapewnił kapitan Szwajcarów.

Z Saint Etienne Michał Białoński, Łukasz Szpyrka, Piotr Jawor

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama