Reklama

Reklama

Portugalskie media: Lewandowski ma złamaną kość śródstopia

Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski? Portugalskie media uzależniają wynik ćwierćfinałowego boju z Polską na Euro 2016 od dyspozycji liderów obu ekip. Zastanawiają się równocześnie, na ile poważna jest kontuzja Roberta Lewandowskiego, gdyż według nich ma on złamaną kość śródstopia, a nie stłuczoną. Mecz o awans do półfinału w czwartek o godz. 21.

Kliknij, aby dołączyć do relacji NA ŻYWO z meczu Polska - Portugalia!

Tutaj znajdziesz relację LIVE na urządzenia mobilne

Dziennikarze z Portugalii przypominają deklaracje lekarza polskiej reprezentacji, gwarantującego, że cały zespół "Biało-czerwonych" będzie gotowy do gry. Zastanawiają się nad zdrowiem Roberta Lewandowskiego, który według nich ma złamaną kość śródstopia, a nie stłuczoną, jak to mówiono na konferencji prasowej po meczu 1/8 finału, w którym po karnych Polacy pokonali Szwajcarię.

Reklama

- Zaraz po meczu ze Szwajcarią polski sztab ujawnił, że Lewandowski doznał złamania kości śródstopia. Zapewniono jednak, że mimo kontuzji napastnik będzie gotowy do meczu z Portugalią. Czy nie jest to czasem +zasłona dymna+, aby zmylić czujność naszych zawodników? - pytają reporterzy telewizji RTP.

Publiczna stacja odnotowała, że Lewandowski podczas Euro skupia się bardziej na grze dla dobra zespołu, niż na własnych ambicjach strzeleckich.

- Lewandowski koncentruje na sobie uwagę rywali, zostawiając równocześnie wiele wolnego miejsca dla kolegów, szczególnie dla partnera z ataku Arkadiusza Milika. Obaj Polacy wspaniale rozumieją się na boisku. To, poza Włochami, najlepiej współpracujący ze sobą duet tego turnieju - stwierdzili reporterzy RTP.

Tymczasem "Diario de Noticias" alarmuje, że spotkanie z Portugalią będzie meczem o wysokim prawdopodobieństwie zdobycia gola przez Lewandowskiego.

"Przerwa polskiego kapitana w zdobywaniu goli rzadko trwa dłużej niż pięć oficjalnych spotkań. Jeśli ta reguła miałaby sprawdzić się także podczas Euro, gol napastnika zapowiada się już w czwartkowym spotkaniu, czyli piątym meczu Polaków w tym turnieju" - napisała lizbońska gazeta.

Portugalskie media zgodnie twierdzą, że wynik ćwierćfinału jest uzależniony od postawy Lewandowskiego i Ronaldo. Przypominają, że ich napastnik gra bardzo nierówno podczas tegorocznego Euro, lecz w spotkaniu z Węgrami (3-3) okazał się bohaterem, zapewniając wyjście z grupy swoją asystą i dwoma bramkami.

Redaktorzy dziennika "A Bola" i telewizji SIC twierdzą, że poza duetem Lewandowski-Milik siłą polskiego zespołu jest szybko prowadzona gra oboma skrzydłami.

"Jakub Błaszczykowski i Kamil Grosicki to niezwykle silne punkty ekipy Adama Nawałki i gracze odpowiedzialni za sprawną grę bokami. Wprawdzie nie należą oni do światowej elity na swoich pozycjach, ale niezwykłą pracowitością przyczynili się na tym Euro do skutecznej gry polskiego zespołu" - stwierdziła "A Bola".

Tymczasem dziennikarze "Recordu", największego sportowego dziennika Portugalii, przewidują, że ekipa Fernando Santosa, wystąpi w czwartkowym ćwierćfinale w osłabieniu. Przypuszczają, że selekcjoner nie zaryzykuje wystawienia kontuzjowanego obrońcy Raphaela Guerreiro.

"Lewy obrońca reprezentacji nie jest w pełni sił i narzeka na bóle. Opcja jego występu przeciwko Polakom staje się coraz bardziej nierealna. Z zespołem, z powodu dolegliwości, nie trenuje również Andre Gomes. Z kolei Joao Moutinho wznowił ćwiczenia z drużyną, lecz jego występ również jest niepewny" - odnotował "Record".

Nieliczne tylko portugalskie media przypominają o 20. rocznicy odpadnięcia Portugalczyków w ćwierćfinale mistrzostw Europy w Anglii po jednobramkowej porażce z Czechami. Dziennik "Jornal de Negocios" odnotowuje, że sąsiedzi Polaków pokonali wówczas faworyzowaną Portugalię z takimi gwiazdami jak Luis Figo, Fernando Couto i Vitor Baia. Wskazują, że mecz ten, podobnie jak czwartkowy pojedynek przeciwko Polsce, sędziował arbiter z Niemiec.

Ćwierćfinałowe spotkanie Euro pomiędzy Polską i Portugalią rozpocznie się na Stadionie Velodrome w Marsylii w czwartek o 21.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje