Reklama

Reklama

Polska - Portugalia na Euro 2016. Przełamanie Roberta Lewandowskiego

​Robert Lewandowski już w 2. minucie meczu z Portugalią trafił do siatki! Dla kapitana reprezentacji Polski to dopiero pierwszy gol na Euro 2016. Bramka zdobyta przez "Lewego" to drugi najszybszy gol w finałach mistrzostw Europy w historii.

Euro 2016. Wyniki, tabele i statystyki - kliknij tutaj!

Lewandowski grał we wszystkich dotychczasowych meczach reprezentacji Polski na Euro 2016 od pierwszej do ostatniej minuty, ale do czasu spotkania z Portugalią nie zdołał strzelić ani jednego gola.

Zmieniło się to już na samym początku dzisiejszego starcia. Kapitan "Biało-czerwonych" otrzymał idealne podanie od Kamila Grosickiego i mocnym uderzeniem z pola karnego pokonał Rui Patricio.

Reklama

Bramka zdobyta przez Lewandowskiego to drugi najszybciej strzelony gol w finałach mistrzostw Europy w historii, a także najszybciej zdobyta bramka na Euro 2016.

Trafienie w spotkaniu z Portugalią z pewnością ma wyjątkowy smak dla naszego snajpera, bo "Lewy" trafił do siatki w meczu reprezentacji po raz pierwszy od 13 listopada ubiegłego roku. Łącznie Polak czekał na bramkę w kadrze 569 minut.

"Dobrze zobaczyć, że Lewandowski dojechał na imprezę" - napisał kilka minut po strzale kapitana "Biało-czerwonych" legendarny napastnik reprezentacji Anglii - Gary Lineker.

Mecz ćwierćfinałowy Euro 2016 Polska - Portugalia zakończył się remisem 1-1. Rzuty karne lepiej wykonywali piłkarze Fernando Santosa, którzy wygrali 5-3.

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama