Reklama

Reklama

Polska - Portugalia na Euro 2016. Fernando Santos: Wygraliśmy zasłużenie

- Polacy grają naprawdę dobrą piłkę – chwalił piłkarzy Adama Nawałki Fernando Santos, trener Portugalii po pokonaniu Polski w karnych w ćwierćfinale Euro 2016.

- Polacy zaczęli mecz świetnie, byli bardzo silni. Oni mają naprawdę dobrych graczy: Milik i Lewandowski to świetni piłkarze, a Grosicki jest bardzo szybki - analizował na gorąco Santos.

Szkoleniowiec zdradził również szczegóły rzutów karnych, które Portugalczycy wygrali 5-3.

- Wiedziałem, że Polacy są dobrzy w tym elemencie, ale powiedziałem chłopakom, że swoje karne na pewno trafią. Wszyscy moi gracze byli pewnie siebie. Karne to loteria, ale musisz być odważny i mocny psychicznie - uważa Santos.

Selekcjoner miał również pretensje, że sędziowie nie podyktowali rzutu karnego za faul Michała Pazdana na Cristiano Ronaldo.

Reklama

- Nie lubię rozmawiać o sędziach... Do tej pory sędziowanie było bardzo dobre, ale dziś nie odgwizdali nam karnego. To mogło się źle skończyć, więc proszę, by arbitrzy byli sprawiedliwi i uczciwi - podkreślał trener Portugalczyków.

Szkoleniowiec na gorąco też ocenił spotkanie. - Polacy szybko strzelili bramkę i wiedziałem, że przejmiemy kontrolę nad meczem. Polska jednak wie, jak odpocząć i przeczekać falę ataków, ale wydaje mi się, że w całym spotkaniu byliśmy lepsi. Mieliśmy lepsze sytuacje, choć Polakom też ich nie brakowało. Sprawiedliwie wygraliśmy. Pomógł nam Cristiano Ronaldo, który grał doskonałe spotkanie. Wydaje mi się, że czasami go nie doceniacie - podkreślał Santos.

Z Marsylii Piotr Jawor, Michał Białoński, Łukasz Szpyrka

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowyWasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy