Reklama

Reklama

Polska - Portugalia na Euro 2016. Adam Nawałka: Nie przegraliśmy na Euro meczu

- Rozczarowanie jest przede wszystkim u zawodników, którzy bardzo dużo włożyli serca w to spotkanie - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka po przegranym w rzutach karnych ćwierćfinale Euro 2016 z Portugalią.

- Walczyli dzielnie. Nie przegraliśmy na Euro meczu, więc to tym większe rozczarowanie - dodał Nawałka.

- Trzeba jednak z optymizmem patrzeć w przyszłość, bo za nami udane eliminacje oraz mistrzostwa Europy. Na dokładną analizę przyjdzie czas, ale ważne to, co przed nami. Cały czas musimy iść do przodu. Sądzę, że graliśmy ciekawy futbol, ale cały musimy udoskonalać naszą grę - podkreślił szkoleniowiec Orłów

- Nasza drużyna stanowi jedność, duch zespołu był naszą siłą. Liczy się jednak przyszłość. Patrzę na to co zrobiliśmy na tych mistrzostwach i to jest najważniejsze. Jesteśmy rozczarowani, to normalne, ale od jutra będziemy optymistycznie parzyli w przyszłość i na to, co wydarzyło się we Francji - zaznaczył.

Reklama

- Dla Roberta Lewandowskiego to był udany turniej. Stanowił część drużyny, więc jemu oraz wszystkim dziękuję, że włożyli w ten turniej tyle serca i ambicji - podkreślił Nawałka.

- Czujemy wsparcie kibiców i cieszymy się, że możemy dostarczać im emocji. Mam nadzieję, że te mistrzostwa Europy zaczną erę emocji dla naszych fanów. Trzeba jednak pamiętać, że teraz przeciwnicy z dużo większą powagę będą nas traktować, ale musimy być gotowi, by odgrywać dużo większą rolę w piłce - skomentował trener Orłów.

- Mecz z Portugalią dla obu drużyn był bardzo dobry. Zacięty, obfitujący w wiele strać. Piłkarze włożyli wiele serca. Nie chcę nikogo indywidualnie wyróżniać. Wszyscy zasługują na pochwałę - zakończył Nawałka.

Z Marsylii Piotr Jawor, Michał Białoński, Łukasz Szpyrka

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy