Reklama

Reklama

Polska - Portugalia 1-1, k. 3-5. "Kuba i Polska we łzach po dramacie karnych"

"Żadna z drużyn nie pokazała wielkiej piłki, a Portugalia nie zasłużyła na półfinał". Skandynawskie media skomentowały mecz Polska - Portugalia w ćwierćfinale Euro 2016.

Media oceniły ćwierćfinał mistrzostw Europy Polska - Portugalia jako mecz dwóch wyrównanych drużyn, lecz nudny i w słabym tempie, a porażkę kadry Nawałki jako "karę" za zrezygnowanie z ofensywnej gry i "wstrzymanie ognia po pierwszym trafieniu".

Szwedzki dziennik "Aftonbladet" skomentował, że "po wspaniałej akcji już w setnej sekundzie spotkania Polska uzyskała prowadzenie i rozbiła psychicznie rywala. Czekaliśmy, że pójdą za ciosem, lecz niestety tempo spadło i w końcu Portugalczycy po dojściu do siebie ukarali Polaków za osłabienie tempa i cofnięcie się. Po wyrównaniu na 1-1 mecz stracił już na atrakcyjności".

Reklama

"Expressen" podkreślił, "że niesłychanym jest to, że zespół z zerowym kontem zwycięstw ma zapewniony medal ME".

"Kuba i Polska we łzach po dramacie karnych" - skomentował norweski "Dagbladet".

Gazeta podkreśliła, że "karne rozstrzygające ćwierćfinał ME to nie zabawa, lecz rozgrywka na śmierć i życie, której wynik kreuje bohaterów i kozły ofiarne, a drużyny wysyła wprost do piekła lub nieba. Takie rozstrzygniecie bywa jednak ryzykowne i tym razem, po udanym zakończeniu meczu w 1/8 finału, w takim samym rozstrzygnięciu Polacy nie mieli szczęścia i przegrali".

Kanał norweskiej telewizji TV2 stwierdził, że żadna z drużyn nie pokazała "wielkiej piłki", a Portugalia nie zasłużyła na półfinał, nie wygrywając żadnego meczu w regulaminowym czasie: "Fakt ten zabija piękno futbolu, a teraz -  niestety - dużo wskazuje, że drużyna ta zagra w finale ME".

"Obydwa zespoły sprawiały wrażenie zmęczonych, a tempo gry spadało wraz z upływem czasu ... tak, jakby piłkarze czekali właśnie na rzuty karne" - skomentował duński dziennik "Jyllands Posten".

Popołudniówka "BT" stwierdziła, że "Ronaldo i spółka prześlizgnęli się do półfinału bez ani jednego prawdziwego zwycięstwa".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy