Reklama

Reklama

Polska - Niemcy na Euro 2016. Stefan Majewski: Zagrajmy z Niemcami dwa razy!

- Chyba od 10 lat Niemcy są faworytami w każdym turnieju - mówi w rozmowie z Interią Stefan Majewski, były selekcjoner reprezentacji Polski, a obecnie dyrektor sportowy Polskiego Związku Piłki Nożnej. W czwartek o godz. 21 Polacy zmierzą się z kadrą Joachima Loewa w drugiej kolejce grupy C na Euro 2016.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Niemcy

Relacja na żywo dla urządzeń mobilnych

Interia: Jak ocenia pan szanse Niemców na wygranie Euro 2016?

Stefan Majewski: - Wiemy jak dziś wygląda niemiecka reprezentacja i jak wyglądała zawsze. Tak naprawdę to oni zawsze mieli jakieś problemy, a mimo to ich kadra zawsze wchodziła do ćwierćfinału. Nigdy nie wolno ich lekceważyć! Od zawsze powtarzam i będę powtarzał, że to zespół turniejowy, który na takich imprezach jak Euro gra znakomicie. We Francji chciałbym się z Niemcami zmierzyć dwa razy [to była oznaczało, że oba zespoły wyjdą z grupy - przyp. red.].

Reklama

Teraz reprezentacja Niemiec też ma problemy kadrowe, bo z powodu kontuzji do Francji nie pojechali m. in. Marco Reus czy Ilkay Guendogan.

- To zawsze jest kłopot, gdy trener ma gotowy skład i nagle musi dokonać korekty. Ale każdy ze szkoleniowców wie, że trzeba mieć plan A, B, a nawet C. Trener Niemców na pewno taki ma, ale to nie powinno mieć większego wpływu na postawę kadry Niemiec.

Przed Euro Niemcy przegrali ze Słowakami. To nie był dla nich sygnał ostrzegawczy?

- Nie ma co przywiązywać do tego wagi, podobnie jak do naszej przegranej z Holandią. Zdarzyło się i trudno, trzeba wyciągnąć wnioski i dalej pracować.

Niemcy to dla pana faworyt turnieju?

- Chyba od 10 lat są faworytami w każdym turnieju. Jeśli popatrzymy na ich piłkę i na to, jak dobrze grają kluby Bundesligi, to nie można mieć wątpliwości, że to jedna z drużyn, która zasługuje na najwyższe miejsca w Europie.

A gdzie w tej hierarchii jest miejsce Polaków?

- Adam Nawałka zbudował dobrą kadrę, którą stać na wspaniałe wyniki. I jak już mówiłem - na Euro chcę się z Niemcami spotkać dwa razy. A jeżeli nie, to żeby oni odpadli.

Rozmawiał Piotr Jawor

Zobacz wyniki i tabelę grupy C

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy

Reklama

Reklama

Reklama