Reklama

Reklama

Polska na Euro 2016. W 1/8 finału zagramy ze Szwajcarią

Polacy pokonali Ukrainę (1-0) i zajęli drugie miejsce w grupie C. W 1/8 finału zmierzą się ze Szwajcarią, a na wygranego tego pojedynku prawdopodobnie będzie czekała Chorwacja. Mecz Szwajcaria - Polska w sobotę w Saint Etienne (godz. 15).

Sprawdź sytuację w grupie C

Polacy mieli szansę na wygranie grupy, ale musieliby pokonać Ukrainę dwoma bramkami więcej niż Niemcy Irlandię Północną. Tak się jednak nie stało, bo oba zespoły wygrały po 1-0 i piłkarze Adama Nawałki zajęli drugą pozycję.

To oznacza, że w 1/8 finału Polacy zmierzą się ze Szwajcarią, która na Euro 2016 jeszcze nie przegrała. Helweci również zajęli drugie miejsce, ale w grupie A. Uzbierali pięć punktów - wygrali z Albanią (1-0) oraz zremisowali z Rumunią (1-1) i Francją (0-0).

Reklama

Mecz Szwajcaria - Polska zostanie rozegrany 25 czerwca w Saint Etienne (ok. 750 km od La Baule, gdzie Polacy mają bazę). Przewagą Szwajcarów może być fakt, że przed 1/8 finału będę mieli dwa dni więcej odpoczynku od Polaków.

Na zwycięzcę pojedynku Szwajcaria - Polska w ćwierćfinale będzie czekał wygrany meczu między Chorwacją (zwycięzcą grupy D) a drużyną z trzeciego miejsca z grupy B, E lub F.  

Z Marsylii Piotr Jawor

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL