Reklama

Reklama

Polska - Irlandia Północna 1-0. Adam Nawałka: Słowa pochwały za mądrość i zaangażowanie

- Brawa dla zawodników za serce włożone w ten mecz - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka po zwycięstwie nad Irlandią Północną (1-0). Gola na wagę zwycięstwa strzelił Arkadiusz Milik.

"Bardzo ważne, że na fizyczność Irlandczyków potrafiliśmy odpowiedzieć siłowo. Było to widać na początku meczu, kiedy wygrywaliśmy piłki stykowe i przejęliśmy inicjatywę" - stwierdził Nawałka przed kamerami Polsatu Sport.

"Szanujemy rywala. To był wymagający i trudny przeciwnik. 12 spotkań bez porażki ma swoją wymowę. Doskonale rozegraliśmy ten pojedynek taktycznie, plus determinacja i zaangażowanie piłkarzy. Już jednak żyjemy następnym spotkaniem. Powiem więcej, już myśleliśmy na temat drużyny niemieckiej i chcemy przystąpić do tego pojedynku z konkretnym planem" - podkreślił szkoleniowiec "Biało-czerwonych".

"Świadomość taktyczna zawodników jest bardzo wysoka. Nie mieliśmy zbyt dużo czasu, żeby przećwiczyć różne warianty pressingu, a nie mieliśmy z tym najmniejszego problemu. Spójność gry była na dobrym poziomie" - dodał.

Nawałka postawił na Bartosza Kapustkę, który wybiegł w podstawowym składzie zastępując kontuzjowanego Kamila Grosickiego.

"Wszyscy zawodnicy zasłużyli na słowa pochwały za mądrość, zaangażowanie, chłodną głowę. To był klucz do tego, że prowadziliśmy grę pod nasze dyktando. A Bartosz? Robi postępy i bardzo nas to cieszy" - zakończył Nawałka.

ReklamaPartnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje