Reklama

Reklama

Polska - Irlandia Płn. Adam Nawałka: Siłą rywala jest gra zespołowa

- Spodziewamy się trudnego, wymagającego meczu, fizycznego. Siłą rywala jest gra zespołowa – powiedział Adam Nawałka na 24 godziny przed wkroczeniem Orłów na mistrzostwa Europy. Selekcjoner stwierdził, że nie chciałby jeszcze dodatkowego tygodnia na przygotowania i złożył obietnicę: - Będziemy gotowi w stu procentach w każdym elemencie. A to, czy Kamil Grosicki zagra, okaże się po ostatnim treningu.

Interia zaprasza na relację na żywo z meczu Polska - Irlandia Płn. Początek w niedzielę o godz. 18

Tutaj znajdziesz relację na żywo na urządzenia mobilne

Podopieczni Adama Nawałki dotarli w sobotę do Nicei z La Baule, gdzie mają swoją bazę podczas mistrzostw Europy. Tuż po krótkiej konferencji prasowej polska ekipa rozpoczęła trening na 35-tysięcznym Stade de Nice.

Reklama

- Przygotowania do tego meczu były bardzo intensywne. Począwszy od naszych gier eliminacyjnych do mistrzostw Europy drużyna się kształtowała. Osiągnęliśmy awans w bardzo dobrym stylu, drużyna wykazuje progres. Z nadziejami i ambicjami przystępujemy do turnieju, pamiętając, że to są mistrzostwa Europy - powiedział selekcjoner Polaków Nawałka.

- Tu nie ma łatwych meczów. Jutrzejsze spotkanie traktujemy bardzo poważnie. Wszyscy będą przygotowani optymalnie pod względem fizycznym, taktycznym i mentalnym - zapewnił.

- To piłka i trzeba być przygotowanym na ciężki bój. Irlandia Północna to trudny, wymagający rywal. Spodziewamy się boju, ale wierzę gorąco, że podołamy zadaniu - dodał.

- Czy Kapustka przypomina mnie z mundialu w Argentynie? MŚ w Argentynie były bardzo dawno temu, dokładnie nie pamiętam, co tam się działo i ile miałem lat. Czy 30, czy 20. Była to piękna przygoda, kumulacja doświadczeń, które staram się wykorzystać teraz - opowiadał.

- Bartek skalę talentu ma olbrzymią, prezentuje klasę, ale wiele pracy przed nim - zaznaczył Nawałka.

Jaka jest różnica grać na mundialu a trenować zespół na dużym turnieju, jakim jest Euro 2016? - Kolosalna - odparł Nawałka. - Jako piłkarz trzeba było się skupić na założeniach, uwagach trenera. Czas był przeznaczony na pracę, regenerację, a praca szkoleniowca inaczej wygląda. To analizy, materiały przygotowawcze, by zawodnik miał jak największe możliwości. Zarówno dla piłkarza, jak i trenera to fantastyczna przygoda. Cieszymy się, że mamy szansę brania udziału w tak wielkiej imprezie. To zwiększa motywację do pracy.

Czy Nawałka czuje stres przed trenerskim debiutem na ME?

- Żadnego stresiku nie ma. Wynika to z doświadczenia, jakim dysponuję. Byłem na Euro 2008 jeszcze jako asystent Leo Beenhakera. Cały czas jest pozytywna presja. Ona motywuje i człowiek nie czuje zmęczenia, jest cały czas duża chęć do pracy - przekonywał.

- Co do personaliów na mecz z Irlandią Północną, po oficjalnym treningu podejmiemy decyzję, czy Kamil Grosicki zagra - dodał.

- Bardzo starannie szykowaliśmy się do tego meczu. Pod tym kątem prowadzone były działania na zgrupowaniach. Jesteśmy dobrze przygotowani taktycznie, ale też niezwykle ważne jest, aby mentalnie głowy były dobrze nastawione. Jest duża świadomość wśród zawodników co do rangi i wagi tej imprezy. Wszyscy zrobią wszystko, żeby wypaść jak najlepiej - nie ma wątpliwości selekcjoner Orłów.

- W eliminacjach pokazaliśmy, że drużyna spisywała się doskonale - przypomniał.

- To są mistrzostwa Europy, tu nie ma słabeuszy. Potwierdziła to postawa Rumunów w meczu z Francją. Cały czas musimy pamiętać, że Irlandia Północna wygrała swoją grupę, nie przegrała od 12 spotkań, będzie ciężka przeprawa. Czasu na przygotowania było wystarczająco, skoro pierwszy mecz na jutro przypada, to taki był plan. Z niecierpliwością czekamy na to spotkanie -  zakończył Adam Nawałka.

Z Nicei Michał Białoński, Piotr Jawor i Łukasz Szpyrka

Zobacz terminarz grupy C

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy