Reklama

Reklama

Piotr Zieliński: Trzeba wygrać, żeby pewność siebie była większa

W piątek odbyła się konferencja reprezentacji Polski w La Baule. Obecny na niej Piotr Zieliński podkreślał, że z Irlandią Północną nie będzie łatwo, ale drużyna jest dobrej myśli.

- Na pewno to bardzo ważny mecz. Trzeba go wygrać, żeby później ta pewność siebie była jeszcze większa. Jeśli to zwycięstwo przyjdzie w pierwszym meczu, to będzie się lepiej grało - podkreślał zawodnik.

Zieliński zaznaczał, że drużyna ze względu na lokalizację bazy jeszcze nie czuje tak bardzo całej turniejowej otoczki, tylko w spokoju przygotowuje się do gry. Większe emocje poczuje dopiero na treningu przed niedzielnym meczem.

- Ja na pewno liczę, że będę mógł swoją osobą pomóc drużynie w jak największym stopniu.  Mam nadzieję, że dam radę. W meczach sparingowych moja gra może nie była taka, jakbyśmy sobie wszyscy życzyli, ale tu już będzie przygotowanie na sto procent. Każdy chce grać i zaprezentować się jak najlepiej -  mówił Zieliński.

Reklama

Pomocnik reprezentacji Polski odniósł się także do gry rywala. Podkreślał, że starcie z Irlandczykami nie będzie łatwe, zwłaszcza jeśli chodzi o środek pola.

- Potrafią dobrze grać pressingiem, podchodzić wysoko. W środkowej strefie mają zawodników dobrze przygotowanych. Na pewno to nie będzie łatwy mecz, ale my też mamy dobrych zawodników na tych pozycjach. Ja jestem dobrej myśli. Wierzę, że poradzimy sobie w środku pola - przyznał.

Zawodnik odniósł się także do przygotowania fizycznego drużyny.

- Był Arłamów, gdzie potrenowaliśmy ciężej, więc te nogi nie były na początku takie, jakie powinny być. Sztab szkoleniowy to jednak dobrze układa, tak żeby na 12 czerwca być w pełnej gotowości - podkreślał.

Mecz Polaków z Irlandią Północną już w tę niedzielę o godzinie 18:00.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Irlandia Północna!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL