Reklama

Reklama

Niemcy - Polska 0-0 na Euro 2016. Nawałka: Remis jest sprawiedliwy

- Zawodnicy włożyli w ten mecz wiele serca, ale teraz myślimy już tylko o meczu z Ukrainą - podkreślał po meczu na Euro 2016 z Niemcami (0-0) Adam Nawałka, selekcjoner Polaków.

- Do pełni szczęścia zabrakło tylko strzelonej bramki, ale teraz myślimy już tylko o następnym meczu - analizował na gorąco polski szkoleniowiec.

- Graliśmy z jednym z najlepszych zespołów na świecie, więc taki występ przeciwko Niemcom na pewno daje satysfakcję. Idziemy do przodu, widać progres, ale mamy też rezerwy - dodał szkoleniowiec.

Po meczu cześć Polaków czuła jednak niedosyt. M.in. Grzegorz Krychowiak bardzo żałował, że nie udało nam się pokonać Niemców. - Cieszę się, że zawodnicy tak myślą, bo to świadczy o ich ambicji. Jednak 0-0 to sprawiedliwy wynik, ale teraz koncentrujemy się już tylko o Ukrainie - zaznacza Nawałka.

Reklama

Jeden z niemieckich dziennikarzy zapytał również polskiego szkoleniowca o grę Roberta Lewandowskiego. - Jest niezwykle ważny dla zespołu, jeśli chodzi o naszą taktykę. Mimo że na Euro nie strzelił bramki, to wykonuje fantastyczną pracę, ściąga na siebie obrońców i dzięki temu inni zawodnicy mają sytuacje. Widać, że Robert myśli o drużynie i bardzo cieszę się z jego dyspozycji - ocenił Nawałka.

Najlepszym zawodnikiem w reprezentacji Polski był jednak Michał Pazdan. Obrońca Legii słabo zagrał z Irlandią Północną, ale przeciwko Niemcom był niemal bezbłędny.

- Nie miałem żadnych wątpliwości, by go wystawić. Michał miał trudną wiosnę, do tego w okresie przygotowawczym nie mógł trenować przez choroby i kontuzje. Z powodu braku rytmu meczowego miał braki, ale doskonale wiedziałem, że potrzebuje zaufania i czasu. Wiem, że będzie grał coraz lepiej - zapewnia Nawałka.

Z Paryża Piotr Jawor

Zobacz terminarz i tabelę w grupie C

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL