Reklama

Reklama

Nawałka przed Portugalią: Nasza forma nie jest dla nas niespodzianką!

- To, że osiągamy takie wyniki na tym turnieju dla nas nie jest niespodzianką. Reprezentacja robi postępy, jest progres w grze. Dlatego spodziewaliśmy się wysokiego poziomu z naszej strony na Euro 2016 – mówi Adam Nawałka na dzień przed starciem z Portugalią w ćwierćfinale ME.

- Skład podam przed meczem, to u nas standard, że najpierw o nim dowiadują się zawodnicy. Najczęściej dzień przed meczem, czasem w dniu meczu - mówi selekcjoner Orłów.

- Strategia na Portugalię? O drużynie Portugalii, jako reprezentacji, mamy bardzo dobre zdanie - o zawodnikach, o zespole. Ekipa o bardzo dużym potencjale. Grają zarówno bardzo ofensywnie, potrafią sprawnie przejść do działań defensywnych. Wyraziste jest to, że po przechwycie piłki fantastycznie atakują - analizował Nawałka.

- Portugalia to groźna drużyna, ale jak i przed poprzednimi spotkaniami, wierzymy w nasze możliwości. Chcemy prowadzić grę według naszej strategii - zapowiada.

Reklama

Po pytaniu Portugalczyka, o to, czy odblokuje się Robert Lewandowski, pan Adam bronił kapitana.

- Lewandowski jest kapitanem i bardzo ważną funkcję pełni. Jestem bardzo zadowolony z jego postawy. Robert jest w bardzo dobrej formie fizycznej, w doskonałej mentalnej. Wykonuje fantastyczną pracę. Oby tak dalej - cmoka z zachwytu Nawałka.

- Robert jest dla mnie "dziewiątką" numer jeden na świecie. Przez to go podwajają, potrajają, czasem bezpardonowo faulują, ale nasz napastnik radzi sobie z tym, a sędziowie powinni zwracać szczególną uwagę na brutalne faule w piłce nożnej, aby nie dopuszczać do wyeliminowania z gry świetnych graczy - przekonuje Nawałka.

Co trener sądzi o presji, jaka ciąży na piłkarzach?

- To, że osiągamy takie wyniki na tym turnieju dla nas nie jest niespodzianką. Reprezentacja robi postępy, jest progres w grze. Dlatego spodziewaliśmy się wysokiego poziomu z naszej strony na Euro 2016. Chcieliśmy trafić z formą i to nam się świetnie powiodło. Przygotowania były istotne, doskonaliliśmy organizację gry w obronie. Do każdego meczu podchodzimy jako najważniejszego: liczy się tu i teraz! - dowodzi pan Adam.

- Team spirit jest fundamentem naszych poczynań - podkreśla Nawałka.

Czy Portugalia to najgroźniejszy rywal, z jakim graliśmy za Nawałki kadencji?

- Portugalia to groźny, niebezpieczny zespół o olbrzymich możliwościach, z zawodnikami z najwyższej półki. Nie będę wspominał o Cristiano Ronaldo, który jest jednym z najlepszych zawodników na świecie - uważa Nawałka.

- Każdy mecz jest dla nas wyzwaniem. Każdy ma głód sukcesu, a one napędzają. Mamy świetne nastawienie mentalne, co jest niezwykle ważne w meczach turniejowych. Pełni wiary i optymizmu przystępujemy do tego meczu - kończy Nawałka.


Z Marsylii Michał Białoński, Piotr Jawor, Łukasz Szpyrka

Zapraszamy na relację na żywo z meczu 1/4 finału Euro 2016 Polska - Portugalia!

Relację z meczu można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje