Reklama

Reklama

Mecz Polska - Ukraina. Nawałka: Chcemy walczyć o zwycięstwo

- Jest to dla nas najważniejszy mecz, jak to było w poprzednich spotkaniach. Chcemy walczyć od pierwszego do ostatniego gwizdka o zwycięstwo - powiedział selekcjoner Adam Nawałka na konferencji prasowej w Marsylii przed jutrzejszym meczem Euro 2016, który zadecyduje o miejscu Polaków w grupie C. Początek spotkania na Stade Velodrome o 18.00.

Zapraszamy na relację na żywo z tego meczu

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

- Szanujemy przeciwnika, to dobry przeciwnik, piłkarze Ukrainy grają w dobrych klubach, które od lat występują w europejskich pucharach, w Lidze Mistrzów. Musimy być fantastycznie przygotowani pod względem emocjonalnym i taktycznym - stwierdził opiekun "Biało-czerwonych".

Reklama

- Tak jak było poprzednio o składzie zadecydujemy po ostatnim treningu przed meczem - dodał Nawałka.

- To ważny mecz, każdy kolejny jest dla nas najważniejszy. Tego nie zmieniamy. Taką strategię wymyśliliśmy przed turniejem i się jej trzymamy. Podchodzimy ze spokojem, chłodną głową do tego meczu - przekonywał.

- Do każdego meczu przygotowujemy się starannie. Pod względem mentalnym, taktycznym. Pokazaliśmy, że przygotowanie jest na dobrym poziomie. W każdym walczymy o zwycięstwo. Nie ma przed meczem spekulacji, które miejsce zajmiemy, chcemy zdobyć trzy punkty - zapowiedział Nawałka.

Selekcjoner wypowiedział się także na temat zdrowia swoich podopiecznych.

- Wojtek Szczęsny ma kłopoty z mięśniem czworogłowym, nie podjął treningów z drużyną, trenuje indywidualnie, choć jest progres - powiedział Nawałka, co oznacza, że we wtorek w pierwszej jedenastce wybiegnie raczej Łukasz Fabiański.

- Michał Pazdan jest w bardzo dobrej formie fizycznej i mam nadzieję, ze tak będzie do ostatniego naszego meczu na tym turnieju - mówił selekcjoner "Orłów".

- Cieszy mnie, że wszyscy są w pełnej gotowości i mogę na nich liczyć. Pokazują to na każdym treningu i jest rywalizacją w składzie. Po oficjalnym treningu dzień przed meczem decydujemy się na skład i tak też będzie tym razem - podkreśla.

- Ja od stycznia poświęciłem wszystko mistrzostwom. Zmieniłem klub, sposób odżywania, zacząłem pracować z trenerem mentalnym. Jak widać, jestem na Euro 2016, więc opłacało się. Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem częścią reprezentacji Polski - powiedział Sławomir Peszko.

Z Marsylii Łukasz Szpyrka, Michał Białoński, Piotr Jawor

Euro 2016. Sprawdź wyniki i tabelę "polskiej" grupy - kliknij!

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL