Reklama

Reklama

Mecz Polska - Portugalia na Euro 2016. Piszczek: Na taki turniej liczyliśmy

Łukasz Piszczek po przegranym w serii rzutów karnych ćwierćfinałowym meczu z Portugalią (3-5) podsumował występ reprezentacji Polski na Euro 2016 we Francji. - Jestem naprawdę zadowolony, że zagraliśmy turniej, na który każdy z nas zawsze liczył, a w końcu to udało się zrobić - przyznał obrońca Polaków.

Euro 2016. Wyniki, tabele i statystyki - kliknij tutaj!

Po udanym turnieju we Francji, wszyscy zastanawiają się, jak dalej będzie rozwijać się kadra Adama Nawałki. Wkrótce nasi piłkarze rozpoczną walkę w eliminacjach do MŚ.

- Następne mecze pokażą, czy ten zespół się rozwija. Mamy na pewno bardzo ciekawą grupę. Dochodzą też nowi zawodnicy, którzy widać, że umieją grać w piłkę. Potrzebują jeszcze tylko troszkę ogrania. Wiadomo, że teraz oczekiwania wzrosną i z nimi tez trzeba będzie sobie umieć radzić. Zobaczymy, jak to wszystko się poukłada - mówił Łukasz Piszczek. 

Reklama

Zawodnik nie ukrywał, że zespół mimo wszystko czuje niedosyt po tych mistrzostwach. -Na tym Euro dużo rzeczy się dobrze ułożyło i dlatego doszliśmy do takiego etapu. Cały czas jest jednak niedosyt, że nie udało się dotrzeć do strefy medalowej - przyznał.

Zapytany o poprzednie mistrzostwach (2008 i 2012 rok) obrońca reprezentacji wyjawił, co jego zdaniem wtedy nie funkcjonowało.

- Każda porażka boli. Wtedy na pewno wszyscy byliśmy rozczarowani, że nie udało się wyjść z grupy. Już praktycznie po dwóch meczach w 2008 roku odpadliśmy. W 2012 nie potrafiliśmy unieść ciężaru tego turnieju i nie poradziliśmy sobie. Tu na pewno jestem zadowolony z tego, że drużyna wyglądała dobrze mentalnie. Nie przestraszyliśmy się żadnego z przeciwników. Potrafiliśmy unieść tą presję. Wiedzieliśmy, że w Polsce są duże oczekiwania w stosunku do nas - mówił.

Porównując ostatnie mecze reprezentacji we Francji, Piszczek przyznał, że w spotkaniu z Portugalią drużyna wyglądała lepiej niż w 1/8 finału ze Szwajcarią.

- Mecz ze Szwajcarią wyszedł nam gorzej. Z Portugalią potrafiliśmy dłużej utrzymać się przy piłce. Zabrakło może trochę konsekwencji w ostatniej fazie naszych akcji, gdzie wydaję mi się, że mogliśmy lepiej poprowadzić niektóre ataki - przyznał.

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama