Reklama

Reklama

Mecz Polska - Portugalia na Euro 2016. "Jesteśmy poziom wyżej"

- Od meczu z Portugalią w 2012 roku reprezentacja Polski gra zdecydowanie lepiej. Porównywanie jest nie na miejscu, jesteśmy poziom wyżej - powiedział obrońca "Biało-czerwonych" Jakub Wawrzyniak na dzisiejszej konferencji prasowej w La Baule. Ćwierćfinał Euro z Portugalią już w czwartek o 21.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Portugalia w czwartek o 21

Reklama

Relacja na żywo dla urządzeń mobilnych

- W drużynie Portugalii jest wielu zawodników na światowym poziomie, Cristiano Ronaldo i nie tylko on. Patrzymy na Portugalię jak na zespół, a nie indywidualności. Ich siłą jest kolektyw, co pokazali w meczu z Chorwacją - powiedział na konferencji asystent selekcjonera Adama Nawałki, Bogdan Zając.

- Mamy swój plan na ten mecz, nie chcemy go zdradzać. Doceniamy klasę rywala, dysponuje przede wszystkim ogromnymi umiejętnościami w ofensywie - stwierdził Wawrzyniak. - Trzeba uważać na trójkę z przodu - dodał Michał Pazdan.

W 2012 roku przed Euro w naszym kraju Polska zremisowała 0-0 z Portugalią w ostatnim starciu obu drużyn.

- To był chyba pierwszy mecz Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie. Od tego czasu reprezentacja gra zdecydowanie lepiej. Porównywanie jest nie na miejscu, jesteśmy poziom wyżej - podkreślił Wawrzyniak.

- Polska reprezentacja nie zna swojej górnej granicy, nie wie, gdzie jest kres jej możliwości. Mam wrażenie, że każdy kolejny mecz jest coraz lepszy. Postaramy się, żeby ta euforia trwała jak najdłużej - stwierdził obrońca kadry.

Orły będą pod presją w starciu z Portugalią?

- Gramy o półfinał, nie ma co mówić o presji, to jest dla nas nobilitacja, że możemy grac o półfinał - zaznaczył Pazdan.

Na koniec padło pytanie, kto jest lepszym piłkarzem: Leo Messi, czy Cristiano Ronaldo? - Dla mnie Lewandowski - podkreślił Wawrzyniak.

Z La Baule Michał Białoński, Piotr Jawor, Łukasz Spyrka

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy
Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Polski | Euro 2016