Reklama

Reklama

Mecz Polska - Holandia 1-2. Nawałka: Forma przyjdzie na Euro

- Mecz z Holandią był bardzo wartościowy, mieliśmy okazję sprawdzić, w jakim miejscu jesteśmy. Przygotowania w Juracie czy Arłamowie były trudnymi zgrupowaniami. Miało to wpływ na jakość naszego meczu. Wszystko ukierunkowane jest na Euro 2016. To wtedy ma przyjść optymalna dyspozycja - powiedział po meczu z Holendrami (1-2) Adam Nawałka.

Polska przegrała w Gdańsku z Holandią w przedostatnim teście przed Euro 2016. - Nie chcę na gorąco oceniać zawodników. Na analizę przyjdzie czas - powiedział Nawałka.

- Nie było to najlepsze spotkanie Piotra Zielińskiego. Jest bardzo ambitnym zawodnikiem, dostaje ode mnie szanse i w końcu ją wykorzysta. Presja? Każdy musi sobie z tym poradzić jak chce grać w kadrze - dodał.

Nawałka postawił w bramce na Wojciecha Szczęsnego, ale unikał deklaracji, czy to golkiper Romy będzie golkiperem kadry podczas Euro.

- Decyzję podejmę po spotkaniu z Litwą. Taką wiadomość dostali ode mnie zawodnicy jeszcze na początku zgrupowania w Arłamowie - wyjaśnił.

Reklama

Selekcjoner skomentował też decyzję o wystawieniu Thiago Cionka na lewej obronie.

- Widzę go jako środkowego obrońcę, ale takie mecze służą temu, aby przetestować też inne rozwiązania. Kuba Wawrzyniak moim zdaniem nie był gotowy jeszcze do gry, ma za sobą dość ciężką kontuzję - uzupełnił Nawałka.

Z Gdańska Krzysztof Oliwa

Zobacz memy po meczu Polska - Holandia - kliknij tutaj!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL