Reklama

Reklama

Kamil Grosicki: Decyzja w ostatniej chwili

Kamil Grosicki walczy z czasem, żeby wyleczyć kontuzję przed pierwszym meczem Polaków na Euro 2016 z Irlandią Północną. - Decyzja w ostatniej chwili - powiedział skrzydłowy "Biało-czerwonych" po czwartkowych zajęciach w La Baule.

Grosicki doznał urazu stawu skokowego w towarzyskim meczu z Litwą (0-0) w Krakowie. Jego występ w starciu z Irlandią Północną stanął pod dużym znakiem zapytania. Sztab medyczny kadry staje na głowie, żeby doprowadzić "Grosika" do pełnej sprawności na niedzielę.

W czwartkowym treningu Orłów zawodnik Stade Rennais nie wziął udziału. Grosicki miał zajęcia indywidualne. Już zaczyna biegać i nawet kopać piłkę, ale do pełnej sprawności jeszcze trochę brakuje. "Pracujemy nadal. Wszystko idzie w dobrym kierunku" - stwierdził w rozmowie z dziennikarzami.

Reklama

"Przy bieganiu jest już ok, gorzej jednak przy samym uderzaniu piłki. Miałem bardzo mocne naderwanie i noga nie jest jeszcze odpowiednio silna. Do meczu z Irlandią Północną pozostały jednak jeszcze trzy dni i popracujemy nad tym, aby było dobrze. Na pewno wraz ze sztabem medycznym zrobię wszystko, by zagrać. Tata mi cały czas powtarza, żebym sobie wybił z głowy, że boli, zacisnął zęby i walczył, bo cała Polska wierzy, że wrócę" - podkreślił Grosicki cytowany przez "Łączy nas piłka".

"Grosik", który w środę obchodził urodziny, zaznaczył jednak, że jeśli nie będzie w 100 procentach gotowy, to nie zagra. "Oszukałbym samego siebie, trenera, kolegów z drużyny i kibiców. Muszę być przekonany, że pomogę reprezentacji" - wyznał.

Jeśli Grosicki nie zdąży, to prawdopodobnie w podstawowym składzie zastąpi go Sławomir Peszko.

- Może być taka sytuacja jak teraz, że mogę zagrać od początku, gdyby Kamil był niedysponowany. Tak już przecież było, gdy złamał sobie rękę, ja zastąpiłem go w meczu z inną Irlandią i wyszło to na dobre. Strzeliłem wtedy gola - stwierdził pomocnik Lechii Gdańsk.

Jakub Błaszczykowski i Filip Starzyński, którzy narzekali na problemy przeciążeniowe, trenowali już normalnie.

Euro 2016 rozpoczyna się już 10 czerwca. Polacy swój pierwszy rozegrają dwa dni później w Nicei, a ich rywalem będzie Irlandia Północna. Potem "Biało-czerwonych" czeka starcie z Niemcami (16 czerwca w Saint-Denis) i z Ukrainą (21 czerwca w Marsylii).

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Irlandia Północna!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL