Reklama

Reklama

Fani z Polski i Irlandii Północnej wspólnie oglądali mecz otwarcia w Nicei

W strefie kibica w Nicei fani z Polski i Irlandii Północnej wspólnie obejrzeli mecz otwarcia piłkarskich mistrzostw Europy, w którym Francja wygrała z Rumunią 2-1. Przekomarzali się, kto w niedzielę strzeli więcej goli: Robert Lewandowski czy Kyle Lafferty.

Przed wejściem do strefy kibica w Nicei w oczy rzucała się grupa fanów z Irlandii Północnej. Stali bowiem na tle pomnika Nike i dumnie prezentowali swoją flagę z napisem: "Ponad lądem i morzem - Lurgan wierne". Grupa sympatycznych studentów przyleciała właśnie z miejscowości Lurgan.

Wyjątkowo reagowali na polskich kibiców. Jeśli tylko zobaczyli fanów w biało-czerwonych barwach, robili groźne miny i odgrażali się, że w niedzielę to ich zespół będzie górą, aby po chwili z uśmiechem wyściskać się z nimi.

Reklama

- Wiemy, że macie Lewandowskiego. Oczywiście najbardziej się go obawiamy. Niektórzy mówią nawet, że będzie to mecz Irlandii Północnej przeciwko Lewandowskiemu. W naszej drużynie jest jednak doświadczony Lafferty i to jego powinniście się najbardziej obawiać. Myślę, że dopóki nie stracimy gola, będzie dobrze. Stawiam na remis - powiedział Steven.

Oczywiście inny scenariusz na niedzielny mecz rysują polscy fani.

- Wygramy 3-0, a goli wcale nie musi strzelać tylko Lewandowski. Po niedzielnym meczu zapamiętacie nazwiska innych polskich piłkarzy" - deklarował Krzysztof z Wrocławia, który na niedzielny mecz przygotował specjalną flagę o długości czterech metrów i trzech szerokości.

Zaskoczeni atmosferą byli starsi sympatycy futbolu, którzy przyjazd na mecz połączyli z urlopem.

- Byłem trochę nieufny w stosunku do kibiców z Irlandii Północnej. Ale okazali się niezwykle sympatycznymi ludźmi. Zapraszali nas na piwo - nie krył zaskoczenia 60-letni Zbigniew z Rzeszowa.

Fani obydwu reprezentacji razem bawili się, dyskutowali i oglądali w strefie kibica piątkowy mecz otwarcia. Zaskoczeni byli tylko atmosferą jaka panowała. Francuzi bowiem w spokoju oglądali spotkanie i żywiołowo reagowali tylko po strzeleniu goli przez "Trójkolorowych".

- Cztery lata temu w strefie kibica we Wrocławiu atmosfera była dużo bardziej gorąca. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy wtedy w spokoju oglądali mecze Polaków - przyznał Krzysztof.

Polacy swój udział w Euro 2016 rozpoczną w niedzielę, gdy w Nicei zagrają z Irlandią Północną.

Interia zaprasza na tekstową relację na żywo z tego meczu. Początek o 18

Tutaj znajdziesz relację na żywo na urządzenia mobilne

Ich kolejnymi rywalami w grupie C będą Niemcy (16 czerwca w Saint-Denis) i Ukraina (21 czerwca w Marsylii).

Zobacz terminarz grupy C

Z Nicei Marcin Cholewiński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje