Reklama

Reklama

Euro 2016. Zgrupowanie reprezentacji w Juracie. Ostatni trening nad morzem

Tuż po godz. 13 zakończył się ostatni trening piłkarzy reprezentacji Polski podczas zgrupowania na Półwyspie Helskim. Najważniejszym jego punktem był turniej siatkonogi, który wygrała drużyna Arkadiusza Milika. Obóz w Juracie opuścił już Wojciech Szczęsny.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Podczas piątkowych zajęć do dyspozycji selekcjonera było 18 zawodników. W hotelu zostało trzech piłkarzy: Karol Linetty, Tomasz Jodłowiec i Jakub Wawrzyniak, którzy narzekają na drobne urazy. Zgrupowanie opuścił natomiast Wojciech Szczęsny, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z selekcjonerem. Bramkarz Romy zamelduje się w poniedziałek w Arłamowie.

W zajęciach nie wziął udziału także Paweł Wszołek, który w czwartek wieczorem opuścił zgrupowanie i poleciał do Warszawy, gdzie przeszedł operację kontuzjowanej ręki. Teraz czeka go rehabilitacja, która powinna potrwać około trzech miesięcy.

Reklama

Jak na razie to jedyny zawodnik z 28-osobowej kadry, który wrócił do domu. W grze o bilet do Francji pozostaje 27 nazwisk, a selekcjoner nie zamierza dowoływać innych piłkarzy.

Mimo kontuzji kolegi, w trakcie piątkowego treningu kadrowicze byli w dobrych humorach. Obóz w Juracie to bardziej czas urlopów niż wytężonej pracy, a widać to było m.in. na boisku. Zajęcia trwały dwie godziny, ale nie były zbyt wymagające.

W piątek królował turniej siatkonogi. Piłkarze zostali podzieleni na osiem 3-osobowych zespołów. Wygrała drużyna w składzie: Arkadiusz Milik, Artur Sobiech i... Konrad Jałocha. Bramkarz Arki Gdynia ponownie gościnnie wziął udział w zajęciach, podobnie jak jego kolega klubowy Jakub Miszczuk.

W wielkim finale turnieju siatkonogi drużyna Milika pokonała trio: Krzysztof Mączyński, Michał Pazdan i Piotr Zieliński. Zajęciom przyglądało się około 300 kibiców.

Zgrupowanie w Juracie kończy się w sobotę rano. Od tego czasu piłkarze mają czas wolny, a do dyspozycji sztabu szkoleniowego będą ponownie od poniedziałku. Wówczas zameldują się w Arłamowie, gdzie spędzą najważniejszą część przygotowań przed ME we Francji.

Z Juraty Łukasz Szpyrka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL