Reklama

Reklama

Euro 2016. Wojciech Szczęsny pierwszym bramkarzem we Francji?

Selekcjoner Adam Nawałka ogłosił kadrę 23 piłkarzy reprezentacji Polski, którzy pojadą na Euro do Francji. Dodatkowo podał już numery, jakie zawodnicy będą mieli na koszulkach podczas turnieju. Bluzę z numerem jeden otrzymał Wojciech Szczęsny.

Po numerach na koszulkach nie można wysuwać daleko idących wniosków, ale w przypadku bramkarzy rzecz ma się inaczej.

O bluzę z "numerem jeden" walczyli Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański i Artur Boruc. Powędruje ona do tego pierwszego.

Może to być znak, że podczas turnieju we Francji właśnie Szczęsny będzie podstawowym bramkarzem. O miejsce między słupkami będzie rywalizował jednak z Fabiańskim. Trzecim bramkarzem powinien być Boruc.

Reklama

Pozostałe numery nie są zaskoczeniem. Z "10" zagra Grzegorz Krychowiak, z "9" Robert Lewandowski, a "7" Arkadiusz Milik. Z ulubionymi numerami będą występować: Jakub Błaszczykowski ("16"), Łukasz Piszczek ("20") i Kamil Glik ("15").

Z "13" zagra natomiast Mariusz Stępiński, który jednak w poniedziałkowy wieczór o pechu mówić nie może. Rzutem na taśmę wygrał rywalizację z Arturem Sobiechem i to on pojedzie do Francji.

Skład piłkarskiej reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy (z numerami piłkarzy):

Bramkarze: Artur Boruc (12), Łukasz Fabiański (22), Wojciech Szczęsny (1)

Obrońcy: Thiago Cionek (4), Kamil Glik (15), Artur Jędrzejczyk (3), Michał Pazdan (2), Łukasz Piszczek (20), Bartosz Salamon (18), Jakub Wawrzyniak (14)

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (16), Kamil Grosicki (11), Tomasz Jodłowiec (6), Bartosz Kapustka (21), Grzegorz Krychowiak (10), Karol Linetty (8), Krzysztof Mączyński (5), Sławomir Peszko (17), Filip Starzyński (23), Piotr Zieliński (19)

Napastnicy: Robert Lewandowski (9), Arkadiusz Milik (7), Mariusz Stępiński (13).

Z Arłamowa Łukasz Szpyrka

Zobacz memy po ogłoszeniu kadry na Euro 2016!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama