Reklama

Reklama

Euro 2016. Wojciech Szczęsny kontuzjowany

Niepokojące informacje z polskiej kadry po historycznym zwycięstwie polskich piłkarzy na Euro 2016. Po meczu z Irlandią Północną (1-0) kontuzjowany jest bramkarz Wojciech Szczęsny.

- Generalnie sytuacja zdrowotna wygląda bardzo dobrze poza jednym wyjątkiem. Wojciech Szczęsny w wyniku zderzenia ma silnie stłuczony mięsień czworogłowy i duży obrzęk. Po konferencji prasowej jedziemy na szczegółowe badania. Mam nadzieję, że nie będzie źle, ale jest podejrzenie krwiaka. Musimy to sprawdzić. Nie chcę jednak teraz wyrokować, czy w czwartek będzie gotowy. Trzeba się liczyć z tym, że Wojtek nie zagra z Niemcami - powiedział Jacek Jaroszewski.

Lekarz reprezentacji zaznaczył, że kontuzja nie była wynikiem groźnie wyglądającego zderzenia z Łukaszem Piszczkiem pod koniec meczu w Nicei. Bramkarz Orłów doznał kontuzji w 26. minucie meczu w zderzeniu z Kyle'em Laffertym.

- Jeśli chodzi o resztę to sytuacja jest dobra. Zawodnicy są trochę poobijani, ale w dobrej formie zeszli do szatni - podkreślił Jaroszewski.

Po zwycięstwie nad Irlandią Północną selekcjoner Adam Nawałka zarządził luźniejszy dzień w bazie w La Baule do której "Biało-czerwoni" dotarli z Nicei w środku nocy. Zawodnicy będą mieli tylko zajęcia na siłowni, a wieczorny trening został odwołany.

Reklama

- Minęło trochę czasu, zanim wróciliśmy do La Baule. Mieliśmy czas na przemyślenia. Wczoraj mieliśmy mecz i potrzebna jest regeneracja - mówił Michał Pazdan, który rozegrał cały mecz przeciwko Irlandii Północnej.

Nie oznacza to jednak, że w poniedziałek Polacy nic nie robili.

 - Mieliśmy pierwszą odprawę na temat reprezentacji Niemiec. Wiemy na co stać rywali. Na odprawie trener był zadowolony z organizacji gry przeciwko Irlandczyków. Pokazał nam dużo dobrych sytuacji i na tym się skupiliśmy - mówił obrońca Legii Warszawa.

- Każda drużyna czuje do nas respekt. Niemcy też się boją i nie wyjdą na spotkanie jak po swoje. To dobry znak - dodał napastnik Mariusz Stępiński.

W czwartek Polacy zmierzą się na Stade de France w Saint-Denis z Niemcami (godz. 21.00).

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje