Reklama

Reklama

Euro 2016. Ukraina - Polska 0-1. Oceniamy "Biało-czerwonych"

Jakub Błaszczykowski zanotował znakomite wejście z ławki, strzelił gola i został bohaterem meczu z Ukrainą. Jak oceniliśmy pozostałych Polaków?

Łukasz Fabiański +4 - jak zwykle pewny punkt zespołu. Co miał wyjąć, to wyjął. W 83. minucie obronił piekielnie trudny strzał Rotania. Drugi mecz z rzędu zachował czyste konto, a to świadczy o nim doskonale.

Reklama

Thiago Cionek +2 - wyglądał jak piłkarz z innej bajki. Takiej dla najmłodszych dzieci. Nieumiejętne się ustawiał, gubił krycie, a największe zagrożenie stwarzał Jewhen Konoplianka, którego pilnować miał właśnie Cionek. Po przerwie trochę lepszy, bo umiejętnie instruował go Błaszczykowski.

Kamil Glik 5 - profesor na środku obrony. Nie dość, że doskonale wypełniał swoje zadania, to jeszcze asekurował "elektrycznego" Cionka. Napracował się chyba najwięcej ze wszystkich polskich graczy.

Michał Pazdan 4 - nie tak przebojowy jak w meczu z Niemcami, ale znów dokładny. Miał lekkie problemy z wyprowadzaniem piłki i dlatego ocena jest niższa.

Artur Jędrzejczyk 4 - miał bardzo trudne zadanie, bo musiał pilnować groźnego Andrija Jarmołenkę. I poradził sobie dobrze. Słabiej było z grą ofensywną, ale w tym meczu musiał skupić się głównie na obronie.

Tomasz Jodłowiec +2 - podania do tyłu do bólu poprawne, ale gdy już trzeba zagrać do przodu... Słaby występ. Wygrywał pojedynki główkowe, ale kilka razy bezsensownie przerzucał długie piłki, co najczęściej kończyło się stratą.

Grzegorz Krychowiak +4 - jak zwykle bardzo ambitny. Po kilkunastu minutach pierwszej połowy wyłuskał piłkę na prawym skrzydle i dokładnie dograł do Lewandowskiego. Ten jednak nie wykorzystał świetnej okazji. Pod koniec Krychowiak popisał się interwencją światowej klasy, kiedy to uratował Polaków przed stratą bramki.

Piotr Zieliński 2 - to w ogóle był na boisku? Zupełnie przeszedł obok tego meczu. Dostał szansę, którą zmarnował. Przeprowadził tylko jedną akcję, która zakończyła się stratą piłki. W przerwie Nawałka zdjął go z boiska, a Zieliński już pewnie nie zagra na tym turnieju.

Bartosz Kapustka 3 - zdecydowanie słabszy niż w meczu z Irlandią Północną. Miał mniej miejsca, przez co często się gubił. W drugiej części solidniejszy, ale zmarnował dogodny kontratak. Dostał też żółtą kartkę, która eliminuje go z meczu 1/8 finału ME.

Arkadiusz Milik -5 - już na początku spotkania mógł zdobyć bramkę, która ustawiłaby ten mecz. Jego strzał obronił jednak Piatow. Później idealnie dograł do Lewandowskiego, ale ten przestrzelił. Po przerwie zanotował asystę przy bramce Błaszczykowskiego. Do tego dużo pracował w defensywie. Dobry mecz, choć w 72. minucie powinien dokładniej strzelić głową i byłoby 2-0.

Robert Lewandowski -4 - taki napastnik jak Lewandowski powinien wykorzystać stuprocentową sytuację z początku spotkania. Później lepiej pilnowany. Po faulu na nim kartkę dostał Kuczer. Oczekujemy jednak więcej od naszego kapitana.

Jakub Błaszczykowski 5 - genialne wejście z ławki! Pojawił się na boisku po przerwie i potrzebował kilku minut, by strzelić gola. I to jeszcze jakiego! Takiego, który ożywił wspomnienia z pamiętnego meczu z Rosją podczas Euro 2012. Bohater spotkania.

Kamil Grosicki +3 - zagrał tylko 20 minut, ale zdążył pokazać się z dobrej strony. Kilka razy szarpnął lewą stroną.

Filip Starzyński - grał za krótko, by ocenić.

Oceniał w Marsylii Łukasz Szpyrka

Oceny Piotra Jawora:

Fabiański +4, Cionek +2, Pazdan +3, Glik +3, Jędrzejczyk 3, Kapustka -3, Krychowiak -3, Jodłowiec -3, Milik 3, Zieliński 2, Lewandowski +3, Błaszczykowski +4, Grosicki +3.​

Oceny Michała Białońskiego:

Fabiański (5) - Cionek (+2), Glik (+4), Pazdan(4), Jędrzejczyk (-4)- Zieliński (46. Błaszczykowski - nota 5), Krychowiak (5), Jodłowiec (+4), Kapustka (+3) (71. Grosicki +4) - Milik (+3) (90. +2 Starzyński), Lewandowski (-4).​

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy