Reklama

Reklama

Euro 2016. Reprezentacja w Krakowie. Krychowiak gotowy

Reprezentacja Polski pod wodzą Adama Nawałki po krótkiej przerwie zebrała się dziś w Krakowie, gdzie w poniedziałek podejmie Litwę w ostatnim meczu towarzyskim przed Euro 2016. Gotowy do gry jest już Grzegorz Krychowiak, wracający po kontuzji.

Sprawdź terminarz Euro 2016!

Krychowiak z powodu urazu w okolicach kolana nie trenował z zespołem na zgrupowaniu w Arłamowie. Z tego powodu nie wystąpił w środowym meczu towarzyskim z Holandią w Gdańsku (1-2).

Lekarz reprezentacji Jacek Jaroszewski zapewniał, że kontuzja nie jest poważna i udział pomocnika Sevilli w Euro 2016 jest niezagrożony.

Kadrowicze Adama Nawałki zebrali się dziś w Hotelu Stary w Krakowie i przeprowadzili trening na stadionie Wisły. Na przybywających do hotelu zawodników czekało około 200 kibiców. Gracze w towarzystwie ochroniarzy przedzierali się przez tłum, aby zameldować się w hotelu.

Reklama

Zajęcia podopiecznych Adama Nawałki dziennikarze mogli obserwować tylko przez pierwsze 40 minut. Zawodnicy zaczęli trening od zabawy z piłką, po czym dwa razy obiegli boisko. Następnie pozowali do zdjęć na tle młodych piłkarzy, którzy zostali zaproszeni w sobotę na obiekt "Białej Gwiazdy". Potem wykonywali ćwiczenia rozciągające, a przedstawicieli mediów grzecznie wyproszono z obiektu, gdy zawodnicy ćwiczyli w trzech grupach.

Zajęcia odbyły się przy pięknej pogodzie. Słońce jednak nie przeszkadzało ćwiczącym, gdyż boisko pozostawało w cieniu.

Na treningu nie mogli być obecni kibice, za wyjątkiem wspomnianych zaproszonych grup młodych piłkarzy. Byli obecni m.in. zawodnicy czterech najlepszych drużyn projektu "Wakacje z piłką nożną" z ubiegłego roku: AP Gołcza, Grybovia Grybów, Beskid Andrychów, Prądnik Sułoszowa. W rozgrywkach organizowanych przez Małopolskie Zrzeszenie LZS w 2015 r. wzięło udział 5 000 dzieci.  Na stadionie byli też uczestnicy międzynarodowego, młodzieżowego turnieju "Murapol Cup".

Reprezentanci trenowali na nowej murawie. Prace nad jej układaniem na stadionie Wisły skończyły się w tym tygodniu. Koszt nowej nawierzchni to 498 tysięcy zł. Murawa pochodzi z plantacji w miejscowości Zavod, nieopodal Bratysławy. Jak zapewnił rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Jerzy Sasorski, narodowa drużyna była pierwszą grupą, która na niej ćwiczyła.

W niedzielę zaplanowane jest zdjęcie grupowe, konferencja prasowa i trening. Natomiast w poniedziałek o godz. 18 Polacy zagrają z Litwą w ostatnim meczu kontrolnym przed mistrzostwami Europy we Francji.

7 czerwca rano "Biało-czerwoni" odlecą z podkrakowskich Balic do swojej francuskiej bazy w La Baule.

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz w grupie C rozegrają 12 czerwca - z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje