Reklama

Reklama

Euro 2016. Powrót kadry z przygodami i... pochwały od gwiazdora kina

- Powrót z Marsylii trochę się przedłużył, bo przez mgłę nie mogliśmy wylądować ani w naszej bazie, ani w Nantes. Polecieliśmy więc do Rennes, a następnie wróciliśmy do La Baule taksówkami - powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej dyrektor reprezentacji Polski Tomasz Iwan. Dziennikarze pytali także o mecz z Ukrainą oraz o... wpisy na Twitterze słynnego aktora Russela Crowe’a.

Euro 2016. Wyniki, tabele i statystyki - kliknij tutaj!

Dzisiaj w La Baule odbyła się konferencja prasowa z udziałem reprezentantów Polski. Z dziennikarzami spotkali się piłkarze - Tomasz Jodłowiec i Thiago Cionek oraz trener bramkarzy Jarosław Tkocz, dyrektor kadry Tomasz Iwan i rzecznik prasowy Jakub Kwiatkowski.

Na początek Tomasz Iwan ujawnił, że reprezentacja miała małe opóźnienia w trakcie powrotu z Marsylii.

Reklama

- Przez mgłę nie mogliśmy wylądować ani w naszej bazie, ani w Nantes. Polecieliśmy więc do Rennes. Podstawiono nam od razu taksówki i szybko wróciliśmy do La Baule. Mieliśmy jednak półtorej godziny opóźnienia - przyznał dyrektor kadry.

Jarosław Tkocz zabrał głos w sprawie stanu zdrowia Wojciecha Szczęsnego. - Na dzień dzisiejszy trudno wyrokować, czy Szczęsny będzie gotowy na Szwajcarię. Dzisiaj przeprowadziliśmy z nim pierwszy trening stricte bramkarski. Jeśli chodzi o innych zawodników, to zregenerujemy ich do meczu ze Szwajcarią. Będziemy dobrze przygotowani - powiedział.

- Szwajcaria ma przewagę dwóch dni odpoczynku przed meczem, ale my już robimy wszystko, aby jak najlepiej się zregenerować. Trzeba pochwalić naszą drużynę za mecz z Ukrainą. Najważniejsze, że zdobyliśmy trzy punkty - mówił z kolei Thiago Cionek.

- Głównym celem drużyny było to, żeby we wczorajszym meczu nie stracić gola. Nam się to udało, chociaż Ukraina miała swoje sytuacje - dodał Tomasz Jodłowiec.

Rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski przypomniał, że na kolejny mecz reprezentacji Polski zaproszony został słynny aktor Russell Crowe (znany m.in. z filmu "Gladiator"). Australijczyk pochwalił na Twitterze kadrę po spotkaniu z Niemcami, wczoraj pogratulował także Jakubowi Błaszczykowskiemu gola w meczu z Ukrainą.

- Zaprosiliśmy Russella Crowe’a na spotkanie ze Szwajcarią, ale na razie jeszcze nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Wciąż nie wiemy, czy te wpisy na pewno były jego autorstwa, czy np. któregoś z jego asystentów - powiedział Kwiatkowski.

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama