Reklama

Reklama

​Euro 2016. Paweł Wszołek doznał kontuzji i nie jedzie na Euro!

Paweł Wszołek złamał kość promieniową lewej ręki z przemieszczeniem. Oznacza to operację i około trzy miesiące przerwy, powiedział Interii Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN-u. Piłkarz nie pojedzie więc na Euro 2016 we Francji, które rozpocznie się 10 czerwca.

W czwartek piłkarska reprezentacja Polski przebywająca na zgrupowaniu w Juracie nie ma napiętego harmonogramu. Rano kadrowicze jeździli rowerami, a przed południem odbył się jeden trening w hotelu. Były to zajęcia indywidualne, jedynie dla wybranych zawodników.

Podczas nich urazu ręki doznał Paweł Wszołek. - To był pech. Podczas treningu Paweł się poślizgnął i upadł na rękę - mówi Interii Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji.

Skrzydłowy reprezentacji Polski po treningu przeszedł badania, które wykazały złamanie kości promieniowej lewej ręki. Zawodnik teraz zostanie przetransportowany do Gdańska i stamtąd trafi do Warszawy. Skontaktowano się już z Hellas Werona, klubem 24-letniego piłkarza, który zezwolił na natychmiastową operację. Po niej Wszołka czekają około trzy miesiące przerwy.

Reklama

Jak poinformował Kwiatkowski nie będzie dodatkowych powołań przed Euro 2016.

W ten sposób wyjaśniła się chyba sprawa skrzydłowych. Do Francji prawdopodobnie udadzą się wszyscy powołani boczni pomocnicy.

Poza Wszołkiem są to: Jakub Błaszczykowski, Kamil Grosicki, Bartosz Kapustka i Sławomir Peszko.

Zgrupowanie w Juracie potrwa do 21 maja. Po nim piłkarze dostaną dwa dni urlopów, a 23 maja zameldują się w Arłamowie. Tam odbędzie się najważniejszy obóz - bezpośrednie przygotowanie do mistrzostw Europy we Francji.

Z Juraty Łukasz Szpyrka


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje