Reklama

Reklama

Euro 2016. Niemcy mają problem. Klątwa drugiego meczu

To może działać na korzyść "Biało-czerwonych" w dzisiejszym spotkaniu z mistrzami świata na Stade de France. Okazuje się, że Niemcy mają duży problem ze swoimi drugimi meczami w mistrzowskich imprezach. W tym wieku wygrali zaledwie dwa takie starcia!

O całej sprawie przypomina dzisiejsze "Suddeutsche Zeitung" w artykule pod tytułem "Polska kontra Niemcy - klątwa drugiej gry". Gazeta przypomina, że na osiem gier w mistrzowskich imprezach w XXI wieku, piłkarskiej reprezentacji Niemiec udało się wygrać zaledwie dwa razy, a sześć kolejnych gier zakończyło się albo remisami, albo przykrymi porażkami. 

"Dlaczego niemieckie zespoły w drugim meczu w grupie mają takie trudności z generacji piłkarskiej na generację, nie zostało naukowo zbadane. Selekcjoner Joachim Loew mówi, że pora to poprawić, a często niewiele brakowało, żeby wygrać" - pisze niemiecki dziennik. 

Reklama

W tym wieku Niemcom udało się wygrać tylko dwa takie mecze. Podczas mundialu u siebie w 2006 roku pokonali Polaków 1-0, przy czym zwycięskiego gola Oliver Neuville zdobył w... 92 minucie. Cztery lata temu wygrali z kolei z Holandią 2-1, tyle, że wtedy "Oranje" niespodziewanie przegrali wszystkie swoje grupowe starcia.

W pozostałych drugich meczach na mistrzowskich imprezach w tym wieku, naszym zachodnim sąsiadom szło, jak po grudzie. Trzy razy remisowali i trzy razy przegrywali. Na mistrzostwach Europy w 2004 sensacyjnie punkty urwali im Łotysze, którzy w meczu rozegranym w Porto sensacyjnie zremisowali wtedy 0-0. Niemcy potem, po porażce z Czechami, odpadli zresztą z portugalskiego Euro. 

Drugie mecze, drużynie prowadzonej już przez selekcjonera Loewa, nie wyszły też w 2008 i 2010 roku. Podczas Euro w Austrii i Szwajcarii, w swoim drugim występie, Niemcy przegrali 1-2 z Chorwacją. W spotkaniu w Klagenfurcie czerwoną kartkę zobaczył obecny kapitan reprezentacji Bastian Schweinsteiger. Z kolei na mundialu w RPA ulegli Serbom 0-1. Nie przeszkodziło to potem Niemcom w wyjściu z grup i zdobyciu odpowiednio wicemistrzostwa Europy i III miejsca na MŚ. Jak będzie dzisiaj dowiemy się po meczu w Saint-Denis. 

Michał Zichlarz 

Drugie mecze Niemców na mistrzowskich imprezach:

Euro 2000 - Anglia 0-1 

Mundial 2002 - Irlandia 1-1 

Euro 2004 - Łotwa 0-0 

Mundial 2006 - Polska 1-0 

Euro 2008 - Chorwacja 1-2

Mundial 2010 - Serbia 0-1

Euro 2012 - Holandia 2-1

Mundial 2014 - Ghana 2-2 

Euro 2016 - Polska ?

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polski z Niemcami!

Relacja na żywo dla urządzeń mobilnych

Polacy pokonają Niemców na Euro 2016?

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL