Reklama

Reklama

Euro 2016. Mecz Polska - Niemcy. Błaszczykowski: Boją się nas!

- Niemcy boją się polskiej drużyny, bo już w eliminacjach mieliśmy ich w grupie i udowodniliśmy, że trzeba się z nami liczyć - powiedział na "Łączy nas piłka" Jakub Błaszczykowski. Już w czwartek Polska zagra na Stade de France z Niemcami w drugim meczu Euro 2016.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Niemcy!

Reklama

Relacja na żywo dla urządzeń mobilnych

Oba zespoły rozpoczęły rozgrywki w grupie C od zwycięstw. "Biało-czerwoni" wygrali 1-0 z Irlandią Północną, a Niemcy pokonali 2-0 Ukrainę. Czwartkowe starcie może przesądzić o awansie Orłów lub ich rywali do 1/8 finału. Przy remisie bliskie awansu będą oba zespoły.

- Będziemy starali się zagrać z Niemcami tak dobre spotkanie jak z Irlandią Północną, do meczu z którą byliśmy bardzo dobrze przygotowani - powiedział Błaszczykowski w rozmowie na "Łączy nas piłka".

- Spodziewam się nawet tego, że zagramy lepszy mecz, bo gramy z Niemcami, który mają ogromny potencjał w drużynie, ale my też mamy swoje silne strony - zaznaczył.

- My też znamy swoją wartość i będziemy starali się ją udowodnić na boisku - dodał Kuba, który wraca do Dortmundu po wypożyczeniu do włoskiej Fiorentiny.

Polska rywalizowała z Niemcami w grupie eliminacyjnej Euro 2016 i wygrała dwumecz, pokonując Niemców u siebie 2-0 i przegrywając 1-3 na wyjeździe.

- Niemcy boją się polskiej drużyny, bo już w eliminacjach mieliśmy ich w grupie i udowodniliśmy, że trzeba się z nami liczyć - podkreślił Błaszczykowski.

- Z drugiej strony musimy sobie zdawać sprawę z tego, że każdy mecz się zaczyna od wyniku 0-0 i w każdym trzeba pokazać swój potencjał i umiejętności. To, co było, już się nie liczy. Liczy się mecz z Niemcami - stwierdził.

Bartosz Kapustka - nadzieja polskiej piłki?

Kuba na razie nie kontaktował się ze znajomymi z Borussii i reprezentacji Niemiec, ale...

- Im bliżej meczu, telefon będzie na pewno częściej używany, choćby do Matsa Hummelsa - powiedział. Gry psychologiczne? - Będziemy się troszeczkę pstrykać - dodał z uśmiechem.

- Musimy się spodziewać najcięższego, bo wtedy człowiek jest najbardziej skoncentrowany, żebyśmy nie uwierzyli już nie wiadomo jak w swoje umiejętności. Musimy zachować pokorę - zaznaczył pomocnik reprezentacji Polski.

Mecz Polska - Niemcy rozpocznie się w czwartek o godzinie 21.

Sprawdź sytuację w grupie C Euro 2016!

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy
Dowiedz się więcej na temat: Jakub Błaszczykowski | reprezentacja Polski | Euro 2016