Reklama

Reklama

Euro 2016. Mama Kamila Glika: Może uda się awansować do półfinału

- Wyjście z grupy to podstawa. Same chłopaki taż tak mówią. Potem, jeżeli uda się rozegrać jeden, dwa mecze więcej, to będzie superekstra, a może uda się nawet awansować do półfinału - mówi przed rozpoczynającym się dziś dla "Biało-czerwonych" turniejem Euro 2016 Grażyna Glik, mama naszego najlepszego obrońcy.

Transmisje telewizyjne w stacjach: TVP1, Polsat, Polsat Sport, Polsat Sport 2.

Kamil nie byłby dzisiaj w tym miejscu w którym jest, jako filar reprezentacji Polski i kapitan Torino FC, gdyby nie mama. To ona zaprowadziła go na pierwszy trening w MOSiR-ze Jastrzębie, kiedy miał 10 lat. To ona regularnie odwiedzała szkołę, kiedy syn miał kłopoty. Jak mogła wspierała Kamila w podejmowaniu trudnych decyzji, jak choćby kiedy w wieku 17-lat wyjeżdżał do Hiszpanii do czwartoligowego klubu UD Horadada. Kamil mocno to docenia i mówi o tym otwarcie w wydanej właśnie przez wydawnictwo SQN swojej biografii "Kamil Glik. Liczy się charakter". 

Reklama

Pani Grażyna śledzi wszystkie mecze syna. Jest na bieżąco z tym co dzieje się na piłkarskiej murawie. Jak mówi w książce o jej synu, woli oglądać mecze Kamila w lidze włoskiej, niż w reprezentacji Polski. 

- Tam go uwielbiają i cenią. Nie popełnia błędów. Co innego, kiedy gra w reprezentacji. Wtedy wolę oglądać mecz sama, a siedzę jak na szpilkach. Strasznie się denerwuje - zdradza.  

Jak będzie w meczu z Irlandią Północną dzisiaj o godz. 18 w Nicei?

Kliknij, aby śledzić tekstową relację na żywo z tego meczu

Tutaj znajdziesz tekstową relację na żywo na urządzenia mobilne

- Chłopaki wygrają. Wiedzą na co ich rywala stać. Będzie dobrze - przekonuje i dodaje. 

- Oczekiwania przed turniejem są duże. Wyjść z grupy, a najlepiej zdobyć mistrzostwo Europy. Cały naród tego by chciał, ale trzeba mierzyć siły na zamiary. Jeden, dwa mecze po wyjściu z grupy to będzie superekstra rzecz dla chłopaków - podkreśla pani Grażyna Glik.

Zobacz terminarz grupy C

Rozmawiał w Jastrzębiu-Zdroju Michał Zichlarz

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje