Reklama

Reklama

Euro 2016. Kadra zakończyła zgrupowanie. Pazdan: Wtedy poznałem atmosferę

Reprezentacja Polski zakończyła zgrupowanie w Juracie - pierwsze przed Euro 2016. Już po raz drugi w życiu do mistrzostw Europy szykuje się Michał Pazdan. - Osiem lat temu nie zagrałem w żadnym meczu, ale poznałem atmosferę tej wspaniałej imprezy - powiedział piłkarz Legii Warszawa.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Pazdan znalazł się w 2008 roku w reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w Austrii i Szwajcarii.

Z powołanej przez trenera Adama Nawałki przed mistrzostwami Europy we Francji liczącej 28 zawodników szerokiej kadry, osiem lat temu do Austrii i Szwajcarii pojechało pięciu zawodników - poza Pazdanem wybrańcami trenera Leo Beenhakkera byli też: Artur Boruc, Łukasz Fabiański, Jakub Wawrzyniak oraz Łukasz Piszczek.

Reklama

- Wtedy poznałem atmosferę kadry i mistrzostw od środka. Trudno powiedzieć, abym miał wielkie doświadczenie, bo nie zagrałem wówczas w żadnym meczu, ale przekonałem się, jak wspaniała i wielka jest to impreza - stwierdził legionista, który później aż na pięć i pół roku wypadł z reprezentacji.

Pierwszym etapem przygotowań do Euro było zgrupowanie w Juracie, które rozpoczęło się we wtorek. - To był sympatyczny obóz, bo mieliśmy okazję spędzić go z rodzinami i trochę się zrelaksować po trudach sezonu. Kilka dni odpoczynku było nam potrzebnych, tym bardziej że od poniedziałku rozpoczynamy drugie zgrupowanie w Arłamowie, które będzie już miało inny charakter - przyznał.

Trochę sielankową atmosferę podczas pobytu na Półwyspie Helskim zmąciła jedynie kontuzja Pawła Wszołka, który pod koniec czwartkowego treningu złamał rękę i stracił szansę wyjazdu na mistrzostwa.

- To było przykre zdarzenie losowe, na które nikt nie ma wpływu. Szkoda, że w takich okolicznościach Paweł zniweczył rok ciężkiej pracy. Mamy nadzieję, że jak najszybciej wróci do zdrowia i do kadry - dodał.

Selekcjoner podkreślił, że potrzebuje zawodników uniwersalnych, którzy mogą zagrać na kilku pozycjach i Pazdan spełnia te kryteria. 29-letni piłkarz ma za sobą występy zarówno na środku pomocy, jak i na stoperze.

- Obie te pozycje nie są mi obce, ale nie wiem, czy z tego względu moje szanse na wyjazd do Francji są większe. Ostatnio grałem w klubie na środku obrony i nie ukrywam, że chciałbym zająć miejsce w defensywnej formacji u boku Kamila Glika - zapewnił.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL