Reklama

Reklama

Euro 2016. Irlandczycy planują zepsuć bal Polakom

W niedzielę o 18 w Nicei reprezentacja Polski zainauguruje Euro 2016 meczem z Irlandią Północną w grupie C. Nasi rywale zapowiadają, że to Polska jest faworytem, ale oni planują zepsuć nam bal.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Irlandia Północna!

Relacja na żywo dla urządzeń mobilnych

- Presja będzie ciążyła na Polakach, bo to oni powinni być uznawani za faworytów. My przez całej eliminacje nie byliśmy stawiani w tej roli i udowodniliśmy, że doskonale wiemy, jak radzić sobie z teoretycznie lepszymi zespołami - mówił na konferencji prasowej obrońca Irlandii Północnej Craig Cathcart.

Reklama

- Polska w ostatnich 10-15 latach regularnie występowała w finałach najważniejszych piłkarskich imprez. Mają w swoim składzie piłkarzy znanych w całej Europie. My z kolei przyjechaliśmy do Francji w roli kopciuszka, ale zamierzamy zepsuć bal niejednemu silniejszemu od nas rywalowi - dodał.

Arkadiusz Milik, Grzegorz Krychowiak i oczywiście Robert Lewandowski. Nazwiska tych trzech piłkarzy padały kilkukrotnie podczas konferencji Irlandcyzków.

- W składzie reprezentacji Polski jest wielu znakomitych piłkarzy grających w najsilniejszych ligach Europy. Milik, Krychowiak czy Lewandowski to niezwykle groźni gracze, których nasza formacja defensywna musi pilnować jak oka w głowie - przyznał Cathcart.

Pomocnik Will Grigg dodał, że nasi rywale "przeanalizowali wiele materiałów wideo z grą Lewandowskiego i całego ofensywnego trio Polaków. To fantastyczni zawodnicy, których będzie nam bardzo ciężko zatrzymać. Strzelanie goli przychodzi im z niesamowita łatwością. Na szczęście mają spore luki w obronie, dlatego będziemy chcieli zagrozić rywalom przede wszystkim grą z kontrataku".

W ostatnich dniach wszyscy kibice reprezentacji Irlandii Północnej wstrzymali oddech. Kyle Lafferty, największa gwiazda drużyny, doznał urazy pachwiny. Inni kadrowicze naszych pierwszych rywali na Euro 2016 uspokajają jednak, że ich najlepszy strzelec będzie gotowy na mecz z Polską.

- Kyle trenował indywidualnie, ale nie ma co rozdmuchiwać problemu. Psychicznie czuje się dobrze i wierzę, że jak najszybciej wróci do zdrowia - uważa kolega Lafferty'ego z napadu Will Grigg.

- To, że nie ćwiczył z nami było spowodowane ostrożnością o to, aby uraz się nie pogłębił. Do niedzieli musi na siebie uważać, a jeśli tak się stanie, to jestem przekonany, że zagra przeciwko Polsce - przyznał  Cathcart.

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy