Reklama

Reklama

Euro 2016. Dylemat Adama Nawałki. Kto przeciwko Niemcom zagra na skrzydłach?

Kilka dni temu trener Adam Nawałka musiał kombinować, a dziś ma przyjemny dylemat. Na których skrzydłowych w czwartkowym spotkaniu z Niemcami postawi selekcjoner?

Kliknij, aby dołączyć do relacji NA ŻYWO z meczu Niemcy - Polska. Początek w czwartek o godz. 21.

Reklama

Tutaj znajdziesz relację LIVE na urządzenia mobilne

Transmisje telewizyjne w stacjach: TVP1, Polsat, Polsat Sport i Polsat Sport 2.

Przed niedzielnym meczem z Irlandią Północną wszyscy kibice czekali na informacje o zdrowiu Kamila Grosickiego. W końcu to jeden z najbardziej przebojowych zawodników w reprezentacji, a do tego ostatnio był w niezłej formie.

Z Irlandią Płn. Grosicki był jednak tylko rezerwowym, ale przed meczem z Niemcami cała piłkarska Polska nie mówi już o nim, ale o Bartoszu Kapustce.

Pomocnik Cracovii spisał się świetnie w pierwszym boju Orłów na Euro i trenerowi Nawałce w ciągu kilku dni z problemu zrobił się przyjemny ból głowy. - To są dobre dylematy i obyśmy mieli tylko takie - przyznał selekcjoner.

W tej sytuacji dziennikarze zaczęli szukać miejsca na boisku dla wszystkich trzech skrzydłowych: Kapustki, Grosickiego i Jakuba Błaszczykowskiego. Aby tak się stało, pomocnik Cracovii musiałby wystąpić w środku pola, a wówczas na ławce rezerwowych usiadłby Grzegorz Krychowiak, Arkadiusz Milik lub Krzysztof Mączyński.

- Jestem tym pomysłem trochę zaskoczony, bo przecież z Irlandią środek dobrze funkcjonował, więc nie widzę powodów, by to zmieniać. Ale jeśli jest coś na rzeczy, to będę gotowy. Oczywiście, że każdy z nas chce grać, ale wiem też, ile Kamil Grosicki zrobił dla kadry - zaznacza Kapustka.

Trener Adam Nawałka przed meczem z Niemcami zastanawia się nie tylko nad obsadą pozycji skrzydłowego, ale także bramkarza. Uraz ma bowiem Wojciech Szczęsny i walczy z czasem.

Z La Baule Piotr Jawor

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy
Dowiedz się więcej na temat: Bartosz Kapustka | Jakub Błaszczykowski | Kamil Grosicki | Euro 2016