Reklama

Reklama

Euro 2016. Bogdan Zając o kontuzji Szczęsnego i o Niemcach

- Wiemy z kim gramy, ale zrobimy wszystko, by również w meczu z Niemcami zdobyć punkty i przybliżyć się do awansu do 1/8 finału - powiedział asystent Adama Nawałki - Bogdan Zając, który często był przy głosie na wtorkowej konferencji w La Baule. Opowiedział też o stanie zdrowia Wojtka Szczęsnego.

Sprawdź terminarz Euro i plan transmisji!

Reklama

Polacy w meczu z Irlandią Północną nie tylko świetnie operowali piłką, ale też sporo biegali. Arkadiusz Milik pokonał największy dystans spośród wszystkich piłkarzy - 10.75 km, średnio każdy z Orłów przebiegł 10.04 km. W związku z tym, zapytaliśmy trenera Zająca o zmęczenie, które dwa dni po meczu jest największe. Na ile ono jest duże po przeprowadzonych badaniach?

- Zmęczenie po każdym wysiłku to jest coś naturalnego. Najważniejsze jednak, aby o nim nie myśleć, bo w przeciwnym razie nie będzie dobrze - odparł Bogdan Zając.

- Dlatego wszelkie myśli o zmęczeniu wyrzucamy z głowy, one mają być oczyszczone - dodaje. - Przed nami mecz z mistrzami świata, więc musimy być maksymalnie przygotowani nie tylko od strony mentalnej, ale i psychologicznie.

Sporo uwagi na konferencji poświęcono kontuzji Wojciecha Szczęsnego.

- Nie ma co ukrywać, że uraz Wojtka jest dosyć poważny, ale z godziny na godzinę jest coraz lepiej - opowiada Zając.

- Najbliższe dni pokażą, czy będzie gotowy na Niemcy. Ostateczną decyzję podejmiemy wtedy, gdy będziemy uważali to za stosowne. Wojtek musimy być w stu procentach gotowy do wejścia na boisko. Jeśli nie będzie, to szansę dostanie kolejny z bramkarzy i zagra na bardzo dobrym poziomie. Mamy jeszcze dwóch bramkarzy klasy światowej - przypomina Bogdan Zając.

Najważniejsze, że pozostali piłkarze są w pełnej dyspozycji.

O Niemcach Zając wyrażał się z szacunkiem, ale bez strachu.

- Na pewno wiemy z kim gramy, to arcytrudne spotkanie. Mistrzowie świata pokazali w meczu że z Ukrainą, że pod względem konsekwencji i jakości gry są na bardzo wysokim poziomie - ocenił. - Ale my mamy swój plan, strategię. W sposób szczególny przygotowywaliśmy się do tego meczu. Chcemy zdobyć punkty i uszczęśliwić naszych kibiców.

Zapytany przez dziennikarza niemieckiej telewizji, Bogdan Zając zdradził fakt, że w rozpracowaniu indywidualnym przeciwników pomagają: Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski.

- Wiadomo, że nie każdy z uwagą śledzi Bundesligę, poza tym w telewizji nie zawsze widać wszelkie niuanse. Robert, Łukasz i Kuba podpowiadają kolegą specyfikę zachowań boiskowych Niemców - zdradził Bogdan Zając. 

Z La Baule Michał Białoński, Piotr Jawor, Łukasz Szpyrka

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy
Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Polski | Euro 2016 | Bartosz Kapustka