Reklama

Reklama

Dwóch bramkarzy Arki Gdynia na pierwszym treningu kadry przed Euro

​Reprezentacja Polski odbyła dzisiaj pierwszy trening w czasie zgrupowania na Półwyspie Helskim. W zajęciach uczestniczyło 18 zawodników kadry, a towarzyszyło im wyjątkowo dwóch bramkarzy Arki Gdynia, którzy zostali zaproszeni do udziału w zajęciach.

Euro 2016. Terminarz i statystyki - kliknij tutaj!

Reklama

Kadrowiczów przed treningiem przywitał tłum kibiców, którzy w koszulkach reprezentacji oczekiwali na przybycie zawodników na boisko.

Dzisiejsze zajęcia trwały około godzinę i odbywały się w luźnej atmosferze, a 18 piłkarzom kadry Nawałki towarzyszyło wyjątkowo dwóch bramkarzy Arki Gdynia - Konrad Jałocha i Jakub Miszczuk, którzy zostali zaproszeni do udziału w treningu przez sztab szkoleniowy.

Przypomnijmy, że selekcjoner reprezentacji Polski powołał na razie szeroką kadrę, liczącą 28 zawodników. Na Półwysep Helski dotarło 23 z nich, ale pięciu nie wzięło udziału w dzisiejszych zajęciach. 

W hotelu w Juracie zostali: Artur Boruc, Tomasz Jodłowiec, Karol Linetty, Sławomir Peszko i Jakub Wawrzyniak. Ten ostatni zmaga się z mikrourazem, ale w piątek powinien być już do dyspozycji selekcjonera.

Przypomnijmy, że pięciu piłkarzy powołanych do szerokiej kadry na Euro - Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek, Maciej Rybus, Bartosz Salamon i Grzegorz Krychowiak - nie przybyło jeszcze na zgrupowanie ze względu na obowiązki w swoich klubach.

Reprezentacja Polski będzie przebywać na Półwyspie Helskim do 21 maja. Potem kadra przeniesie się do Arłamowa w Bieszczadach, a następnie zagra dwa sparingi (1 czerwca w Gdańsku z Holandią i 6 czerwca w Krakowie z Litwą) i uda się do Francji.

Z Juraty Łukasz Szpyrka

Dowiedz się więcej na temat: Adam Nawałka | Konrad Jałocha | reprezentacja Polski