Reklama

Reklama

Arkadiusz Milik: Wiemy, jaką mamy siłę ofensywną

- Zwycięstwo na otwarcie doda nam pewności siebie, spuści z nas powietrze - powiedział napastnik reprezentacji Polski Arkadiusz Milik na piątkowej konferencji prasowej. W niedzielę "Biało-czerwoni" rozegrają swój pierwszy mecz na Euro 2016. Przeciwnikiem Orłów będzie Irlandia Północna.

Początki wielkich imprez w wykonaniu Polaków nie były ostatnio zbyt dobre. - Teraz mamy całkiem inną drużynę, innego trenera, inaczej gramy w piłkę. Nie ma co porównywać z poprzednimi latami - stwierdził Milik.

Pierwszym rywalem orłów na Euro 2016 będzie Irlandia Północna. - To drużyna, która chętnie stawia się roli outsidera, ale z drugiej strony jest najdłużej niepokonanym zespołem w Europie. Nie przegrali od 12 spotkań. Najdłużej nie stracili bramki z gry. Ich siłą jest kolektyw, doskonałe przygotowanie fizyczne, wewnątrz panuje doskonała atmosfera i nie mają presji. Jest to zespół, który będzie trudny dla każdego rywala w naszej grupie. Mają w swoich szeregach zawodników z Premier League i Championship. Potrafią eksponować swoje atuty w grze zespołowej - ocenił niedzielnych rywali Hubert Małowiejski szef sztabu analityków reprezentacji Polski.

W dalszym ciągu nie wiadomo, czy przeciwko Irlandii Północnej zagra Kamil Grosicki, który leczy kontuzję stawu skokowego. Selekcjoner Adam Nawałka rozważa różne warianty na wypadek absencji "Grosika". Jednym z nich jest cofnięcie Arkadiusza Milika za Roberta Lewandowskiego. - Jestem zawodnikiem, który potrafi się dostosować do taktyki, którą ułoży trener. Nie mam z tym problemów, jeśli dostanę szansę. Mam nadzieję, że zagram - stwierdził Milik.

- Mamy zawodników, który potrafią odebrać piłkę w środku pola i też takich, którzy ją rozegrają. Jeśli podejdziemy do tego spotkania, jak do meczów eliminacyjnych, to jestem spokojny o wynik. Musimy skupić się przede wszystkim na sobie. Wiemy, jaką mamy siłę ofensywną. Wszystko zależy od nas. Ja czuję bardzo dobrze i na pewno będę gotowy na 100 procent na mecz z Irlandią Północną - dodał napastnik Ajaksu Amsterdam.

Reklama

- Nie możemy się już doczekać. Każdy chce grać mecze, bo to daje radość. Przede wszystkim dla mnie, bo to mój pierwszy duży turniej - zaznaczył Milik.

Rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski poinformował, że kadra nie ma sygnałów, żeby lot "Biało-czerwonych" do Nicei był w jakikolwiek sposób zagrożony ze względu na falę strajków we Francji.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Irlandia Północna!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL