Reklama

Reklama

Arkadiusz Milik blisko wielkiego transferu. "To piłkarski poker"

Arkadiusz Milik jest coraz bliżej odejścia z Ajaksu Amsterdam. Polakiem interesują się włoskie kluby, na czele z Napoli i Juventusem. - Arek ma ogromny talent i Ajax może zarobić na nim wielkie pieniądze. Działacze tego klubu robią wszystko, by dostać za niego dużą sumę. To taki piłkarski poker - mówi w rozmowie z Interią mieszkający od lat w Holandii trener Janusz Kowalik.

Interia: Arkadiusz Milik jest coraz bliżej odejścia z Ajaksu Amsterdam. Transfer to dobre rozwiązanie?

Janusz Kowalik: - Decyzja należy do Milika i działaczy Ajaksu. Śledzę medialne doniesienia i widzę, że klub nie jest do końca przekonany o wartości Polaka. Wątpliwości co do Milika były od dłuższego czasu. Skauci szukali alternatywy dla Arka w ostatnich miesiącach. Klub pozyskał napastnika z Ameryki Południowej (Kolumbijczyka Mateo Casierrę - red.), możliwy jest też transfer Huntelaara, który ma doskonałą reputację w Holandii. Dla Milika w Amsterdamie robi się za ciasno. Teraz jest właściwy moment, żeby powiedzieć "do widzenia".

Reklama

Ajax wysyła ostatnio sprzeczne sygnały. Najpierw działacze mówili, że Arek dostanie zgodę na transfer, a wczoraj Marc Overmars stwierdził, że "klub nie planuje sprzedaży Milika".

- Widziałem tę wypowiedź Overmarsa. To wszystko jest gra na podbicie ceny, taki piłkarski poker. Ajax jest znany z tego, że potrafi wynegocjować ogromne pieniądze za swoich zawodników. Negocjacje to dzisiaj nie tylko rozmowy z działaczami i agentami, ale też odpowiednie komunikaty wysyłane do prasy. Co robi teraz Ajax? Wysyła wiadomość: Popatrzcie, on jest dla nas kluczowym piłkarzem. Jeśli chcecie go kupić, musicie wyłożyć ogromną sumę.

Ile na dzisiaj wart jest Milik?

- Pewnie pomiędzy 10 a 20 milionów euro. Widełki są szerokie i wszystko zależy od tego, jakie pieniądze będzie gotowy wyłożyć zainteresowany klub. Rynek transferowy zrobił się nieprzewidywalny - angielski klub z dołu tabeli jest w stanie wyłożyć 30 milionów euro za przeciętnego piłkarza, a czołowe włoskie drużyny nie mają takich pieniędzy. Dlatego trudno mówić o tym, ile dokładnie wart jest dzisiaj Milik.

Liga holenderska. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Największym atutem Polaka jest dzisiaj...

- ...lewa noga, którą potrafi zrobić bardzo dużo. Arek świetnie strzela z daleka, dobrze spisuje się na pozycji tego "wspierającego" napastnika, czyli tam, gdzie wystawia go Adam Nawałka w reprezentacji. Milik ma kwalifikacje i talent, żeby być bardzo dobrym napastnikiem.

Nad którymi elementami gry Arek powinien teraz pracować?

- Każdy trener w Holandii powie panu to samo. Trzeba rozwijać to, co zawodnik już ma na dobrym poziomie i nie szukać kwadratowych kółek. Milik nigdy nie będzie miał szybkości jak Cristiano Ronaldo, ale niech skupi się na szlifowaniu techniki strzału lewą nogą, niech pracuje nad ustawieniem w ataku. W ten sposób jego wartość jako zawodnika będzie stale rosła.

Rozmawiał Bartosz Barnaś

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje