Reklama

Reklama

3 dni do Euro 2016. Reprezentacja Polski odleciała do Francji

Tuż po godzinie 11 z lotniska w podkrakowskich Balicach piłkarska reprezentacja Polski odleciała na Euro do Francji, gdzie już w niedzielę zagra pierwszy mecz z Irlandią Północną.

Sprawdź terminarz Euro 2016!

Reklama

Kadrowicze pod wodzą selekcjonera Adama Nawałki oraz prezesa PZPN-u Zbigniewa Bońka odlecieli na mistrzostwa Europy, które rozpoczną się w piątek.

W poniedziałek w Krakowie "Biało-czerwoni" rozegrali ostatni mecz towarzyski przed ME, remisując 0-0 z Litwą. W tym spotkaniu kontuzji stawu skokowego doznał Kamil Grosicki i sztab medyczny reprezentacji walczy z czasem, by był gotowy na pierwszy mecz.

- Wszystko jest pod kontrolą. Od dzisiaj zaczynamy przygotowania na miejscu - powiedział Boniek na lotnisku na antenie TVP Info.

- Naszą nadzieją jest odpaść jak najpóźniej. Jedziemy z uśmiechem na ustach, bez wielkiego stresu, zagrać dobrą piłkę - podkreślił szef piłkarskiej centrali.

Na lotnisku w Balicach piłkarzy żegnali fani z królem polskich kibiców Andrzejem "Bobo" Bobowskim na czele.

Wcześniej przed Hotelem Stary w Krakowie na wychodzących reprezentantów Polski czekały tłumy. Fani zbierali się od rana i mieli nadzieję na autografy i zdjęcia z piłkarzami.

Po 9.30 nasi zawodnicy wyszli z hotelu i szybko wsiedli do autokaru na lotnisko. Wśród nich był wyraźnie utykający Grosicki. O 9.45 autokar odjechał spod hotelu.

Kilku kadrowiczów zatrzymało się na moment przy oczekujących kibicach. Byli to: Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek, a także trener Nawałka.

Jeszcze dziś o 18 "Biało-czerwoni" przeprowadzą pierwszy trening w swojej bazie we francuskim La Baule. Będzie to jedyny otwarty dla kibiców trening Orłów.

W niedzielę o tej samej porze reprezentacja Polski zagra w Nicei z Irlandią Północną w swoim pierwszym meczu w grupie C mistrzostw Europy.

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy
Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Polski | Euro 2016 | Adam Nawałka