Reklama

Reklama

1 dzień do Euro. Szarmach: Z głowami między kolanami lepiej nie wychodzić

Już jutro rozpoczyna się Euro 2016 we Francji. W niedzielę w swoim pierwszym starciu reprezentacja Polski zagra z Irlandią Północną. - Musi wyjść i walczyć. Jeśli drużyna ma wyjść na mecz z głowami między kolanami, to lepiej nie wychodzić - podkreśla wicekról strzelców mundialu Andrzej Szarmach.

Sprawdź terminarz Euro!

"Biało-czerwoni" przeszli eliminacje Euro jak burza, a Robert Lewandowski został najlepszym strzelcem kwalifikacji.

Na dzień przed turniejem Polakom nie brakuje jednak kłopotów. Niepewny jest występ w pierwszym meczu kontuzjowanego Kamila Grosickiego. Wcześniej z kadry wypadli Maciej Rybus i Paweł Wszołek.

Reklama

Były reprezentant Polski Andrzej Szarmach wierzy jednak w dobry występ Orłów we Francji.

- Nasza reprezentacja udowodniła w poprzednich meczach, że zasługuje na dobry wynik. Wszyscy oczekujemy, że pokaże nam dobrą grę - powiedział Szarmach w rozmowie z Interią.

Podkreślił, że optymizm jest sprawą obowiązkową.

- Wśród kibiców i dziennikarzy powinien być optymizm. Jeśli drużyna ma wyjść na mecz z głowami między kolanami, to lepiej nie wychodzić. Musi wyjść i walczyć przez całe spotkanie - zaznaczył Szarmach. - Kupiłem już bilety. Na pewno będę we Francji - dodał.

Były zawodnik legendarnej drużyny Kazimierza Górskiego podkreśla, że kluczową sprawą jest zbudowanie z indywidualności zespołu.

- Zespół się liczy. Można mieć indywidualności, wielu dobrze wyszkolonych zawodników, ale jeśli nie ma zespołu, to wyniku też się nie osiągnie - powiedział Szarmach.

- Jest dużo indywidualności, powinniśmy się z tego cieszyć. A w dodatku Adam Nawałka potrafił ten zespół scementować - dodał.

- Są szanse, by nawiązać do naszych czasów, bo jest więcej drużyn w tych mistrzostwach Europy. Łatwiej się zakwalifikować do turnieju, a co za tym idzie, łatwiej o dobre miejsce - podsumował Szarmach.

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL