Zobacz bramki z meczu Węgry - Portugalia 3-3 na Euro 2016

Węgry zremisowały z Portugalią 3-3 w meczu grupy F Euro 2016. Oba zespoły zapewniły sobie awans do fazy pucharowej francuskiego czempionatu.

W 19. Węgrzy minucie wywalczyli rzut rożny. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska doszło do zamieszania w polu karnym, piłka spadła wreszcie pod nogi 37-letniego Zoltana Gery, który pięknym strzałem pokonał Rui Patricio. 1-0 dla Węgrów!

Piłkarze Węgier byli skoncentrowani i waleczni, ale w końcówce pierwszej połowy przytrafił im się błąd. Zaspała defensywa, Ronaldo uruchomił Naniego, który strzelił bez namysłu i doprowadził do wyrównania.

Trzy minuty po przerwie Balazs Dzsudzsak uderzył z rzutu wolnego, piłka odbiła się od muru, kompletnie zmyliła Rui Patricio i wpadła do siatki.

Podopieczni Fernanda Santosa natychmiast rzucili się do odrabiania strat i już w 50. minucie znowu był remis. Joao Mario wstrzelił piłkę w pole karne, Cristiano Ronaldo trącił ją piętą i zdobył swoją pierwszą bramkę na Euro 2016.

Spotkanie nabrało niesamowitego tempa, a strzelecki festiwal trwał w najlepsze. W 55. minucie ponownie zaatakowali Węgrzy. Dzsudzsak ograł kilku obrońców i uderzył z okolic narożnika pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od nogi Naniego i Rui Patricio był kompletnie bezradny.

Portugalia wcale nie zamierzała składać broni. W 62. minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym Quaresma dośrodkował w pole karne, a tam w powietrze wyszedł Ronaldo i cudownym strzałem głową pokonał Kiraly'ego.