Reklama

Reklama

Włochy - Hiszpania 2-0 na Euro 2016. Bonucci: Zasłużyliśmy na zwycięstwo

- Cały zespół zagrał świetny mecz i w pełni zasłużył na ten awans - powiedział po odesłaniu do domu Hiszpanów obrońca Włochów Leonardo Bonucci. Italia wygrała mecz 1/8 finału Euro 2016 i w ćwierćfinale zmierzy się z Niemcami.

- Hiszpania to wielki rywal, naszpikowany gwiazdami, który szczególnie w drugiej połowie wywarł na nas presję i zagrażał naszej bramce, ale pomógł nam w krytycznych momentach "Gigi" Buffon. Cały zespół wykonał wielką pracę - cieszył się Bonucci, którego UEFA wybrała bohaterem meczu.

Co Leonardo sądzi o ćwierćfinale z Niemcami?

- Niemcy to wspaniały zespół i wielka piłkarska nacja, aktualny mistrz świata. Musimy teraz doładować baterię i przygotować się najlepiej jak można - mówi.

Co było kluczowe w zwycięstwie?

Reklama

- Nie jesteśmy zwykłą reprezentacją, tylko świetnie rozumiejącym się teamem. A jaka była rola Antoniego Conte w tym sukcesie? Kluczowa. Mister Conte to trener, który potrafi przygotować strategię na każdy mecz i sprawić, byśmy ją zrealizowali - opowiada Bonucci.

- Proces budowy reprezentacji zaczął już dwa lata temu. Nasi chłopcy mają wieki talent, ale on potrafił wypracować skuteczny styl gry. On jest mistrzem w tym temacie - cmokał Bonucci.

Ze Stade de France Michał Białoński

Partnerem relacji jest Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL